İlişkiyi Daha Sağlam Yapacak Evlilik Hedefleri
 1. Anasayfa
 2. Evlilik

İlişkiyi Daha Sağlam Yapacak Evlilik Hedefleri

0

Evliliğin amaçları , çifte bir araya gelip birbirlerine güvenmeleri için bir sebep verir. Hedef belirlemek, evliliğe giden yolda harika bir yoldur. Hedeflerinizin peşinde birlikte daha fazla zaman geçirir, daha fazla konuşur ve daha fazlasını yaratırsınız.

Hedefler, evliliğinizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Mevcut boşanma oranı düşünüldüğünde, evliliğe gereken özeni ve özeni göstermezseniz talihsizlikle sonuçlanabilir. Günlük rutinlerinizle meşgulken ilişkinizi beslemeyi kesinlikle unutmayın. Evlilik hedefleri , evliliği bir öncelik haline getirmenize yardımcı olur. Hayatınızı birlikte planlamak için zaman harcarken birbirinizi ihmal edemezsiniz. Evliliğiniz için akıllıca hedefler belirlemek, mutlu ve tatmin edici bir evlilik yaşamanız için size daha fazla şans verir.

Evliliğinizin sağlığını düşünürken, hareket prensibini düşünün. Hareket eden nesne, yoluna bir şey çıkmadığı sürece hareket etmeye devam eder. Benzer şekilde, sabit bir nesne, siz onu hareket ettirene kadar asla hareket etmeyecektir. Günlük hedefleriniz sizi bir görevden diğerine ilerletmeye devam ettiğinde, evlilik hedefleri hayati momentum ile ilişkinizi besler. Evlilik hedefleri sadece samimi atmosfer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda çiftlerin zorlu evlilik süreçlerinde sorunları daha kolay çözmelerine yardımcı olur. Evlilik hedefleri, zamanla herhangi bir evlilikte oluşabilen rahatsızlık ve uyuşukluk için bir panzehir görevi görür.

Akıllı evlilik hedefleri , tüm evlilik hedeflerinizi içermelidir. Fiziksel, entelektüel, finansal, sosyal, ruhsal kısacası çiftinizi etkileyen her şey. Ayrıca, diğer tüm hedefler gibi onların da yazılması gerekir. Bir dilek ve hedef arasındaki fark, hedefi yazmanız ve onu gerçekleştirmek için sürekli harekete geçmenizdir.

Finansal hedefler

Evlilik uzmanlarına göre evlilik anlaşmazlığının ana nedeni paradır. Partneriniz ve farklı finansal alışkanlıklar arasında her zaman bir gelir dengesizliği olacaktır. Kazanmak, harcamak ve tasarruf etmek için birbirinize yaklaşabilmeniz için finansal konulardaki pozisyonları tartışmak bu nedenle çok önemlidir.

Siz ve eşiniz parayla ilgili aynı çizgide değilseniz, bu durum evlilik boyunca sürekli bir gerginlik kaynağı yaratır. Bu nedenle, etkinliklerinizi paraya uygun hale getirin.

Her zaman paranın nerede olduğunu ve nereye gittiğini bilmelisiniz.

Ortak bir hedef belirlemek: Uzun vadeli hedefiniz ne olursa olsun, aynı çizgide olduğunuzdan emin olun. Bir yılda finansal olarak nerede olmak istersiniz? Peki beş yılda?

Bir bütçe oluşturun: Paranın her ay nereye gittiğine dair net bir gösterge veren bir bütçe geliştirin. Eşinizle oturun ve her harcamaya bir isim verin.

Kredi kartı seçeneklerine tekrar bakın: Kredi kartlarınıza sağlıklı bir kontrol yapın ve kredi kartı kullanımınız için bir plan oluşturun.

İlişki hedefleri

Bu hedefler çok önemlidir çünkü size, eşinize, yakınlık, bağlılık, empati, güven ve huzur duygularını korumanıza yardımcı olacaktır.

İlişkinizin gelişmesini istiyorsanız birlikte vakit geçirmek için hedefler belirlemelisiniz.

İletişim: İletişim, evliliğinizin bel kemiğidir. Birçok evlilik, zayıf iletişim nedeniyle hedeflerine ulaşamaz. Evlilikte çatışmalar kaçınılmaz olarak ortaya çıkar, ancak uygun ve düzenli iletişim ile tüm problemler çözülebilir.

Her şey hakkında konuşun: Eşinizle arkadaşlıklığınızı ilerletin , böylece , konuşacak şeyler hakkında bile özgürce konuşabilirsiniz.Zorlu konuşmalar sizi daha akıllı ve güçlü kılar ve ufkunuzu genişletir.Zor sorunlardan kaçınırsanız, iletişimsizlik içinde boğulma ve evliliği mahvetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Aile ilişkileri: Eşiniz ve sizin ailenizin harmanlanması süreci bir mucizeden başka bir şey değildir.Eşinizin ailesi sizden ve eşinizden gerçekçi olmayan beklentiler içine girebilir. Sizin tüm tatilleri onlarla geçireceğinizi veya tavsiyelerini sormadan uygulayacaklarını varsayabilirler. Çoğu zaman, bu beklentiler bir çatışma meydana gelinceye kadar bir çift tarafından anlaşılmamakta veya tartışılmamaktadır. Akıllı seçenek, sorunları olası çatışmalar ortaya çıkmadan önce tanımak ve çözmeye çalışmaktır.

Ev içi alışkanlıklar: Evdeki günlük alışkanlıklar, bir çift için ölçülemez bir gerilim kaynağı olabilir.Ev işleri önemsiz görünebilir, ancak bu bir problemdir. Bu can sıkıcı konuyu baştan sona konuşmalısınız.Ömür boyu sürecek bir ev arkadaşı olduğunuzu düşünün ve ona göre kararlar alın.

Aile sağlığı hedefleri

Bir evliliğin her iki yarısının da benzer sağlık hedeflerine sahip olması muhtemeldir. Ancak karşılıklı olarak uyumlu hedefler üzerinde anlaşabilirsiniz. Farklı yemekler pişirmeyi planlamanın ne kadar zor olduğunu bir düşünün? Yemek tercihi olan çiftler için temel hedef her ikisine de uygun bir beslenme programı olmalıdır. Aynı çizgide olduğunuzda, evliliğiniz çok daha kolay olacaktır.

Son not

Evliliğin ilk yılı gelecekteki mutluluk için son derece önemlidir. Bu süre zarfında, evliliğinize yön ve amaç ya da daha sonra sizi tuzağa düşürecek kötü alışkanlıklar geliştirirsiniz. Kendiniz için hedefler belirlemek, hayatınız boyunca devam edecek olan birlikte olmanın iyi yollarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Evliliğin kimseninki gibi değil. Kendi hedeflerinize sahip olmak, evliliğinizde hak ettiği benzersizliği ve özgünlüğü verir. Öyleyse devam edin ve bugün kendi mantıklı hedeflerinizi belirleyin. Evlilik bir maratondur ve bir maratonu uygun bir planlama yapmadan başarıyla tamamlayamazsınız.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 1
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir