1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Hassas Olan Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılmalı?


0


Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın geleneksel yollarından biri ağda yapmaktır. Düzenli uygulamada kıl köklerini zayıflatır ve daha ince çıkmalarını sağlar.

Fakat, zahmetli bir yöntem olduğu için püf noktalarına dikkat edilmesi gerekir. “Her Şey Kadın” olarak genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını anlatıyoruz.

Ağrısız ağda yapmaya hazır olun

Ağda yapmadan önce bikini bölgenizin temiz olduğundan emin olun. Ardından, kılların yumuşamasını ve ağda daha hızlı yapışmasını sağlamak için  bölgeye pudra uygulayın. Pudra, aynı zamanda tüyleri birbirinden ayırarak ağda çekiminde toplanmamasını sağlayarak daha kolay çekilmesini sağlayacaktır.

Cildin sıcaklığına dikkat edin

Ağdayı ısıttıktan sonra ılık hale gelmesine izin verin. Bu önemli bir numaradır, ağda ılık olmalıdır. Çünkü bikini bölgesine sıcak ağda sürmek kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.

Ağda bezi mutlaka kullanın

Ağda yapmak için kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olduğundan emin olun. Ağda  kağıtları özel olarak üretildiği için daha iyi yapışma sağlar. Ayrıca ağda kağıdı küçük parçalar halinde kesin. Bu, alanı daha rahat bir şekilde temizlemenizi sağlar.

Küçük parçalar halinde alın

Genital bölge ağdası, herkes için acılı bir süreçtir. Özellikle tüylerinizi sürekli jiletle alıyorsanız, ağda daha acılı olabilir. Ama merak etmeyin, bunun azaltmanın bir yolu var: Küçük parçalar halinde tüyleri almak! Ağda bezini küçük küçük kesin, ağdayı minik parçalar halinde sürün ve hızlıca çekip alın. Evet, biraz uzun sürebilir ama bu şekilde acısı büyük ölçüde azalıyor.

Genital bölgeye sürmek için tahta spatula kullanın

Bikini bölgesine ağda yaparken kesinlikle hijyenik olan tahta spatulaları kullanmalısınız. Metal olanlar ısıyı geçirdiğinden ağdanın daha sıcak hissedilmesini sağlar. Spatulalar bikini bölgesine ağda sürmenizi daha kolay hale getirir.

Genital bölgeye ince bir kat ağda sürün

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve olabildiğince ince bir tabaka halinde sürün. Ağdanın kalın sürülmesi çekilmesini güç hale getirir. Ağdayı çekerken ters yönden deriyi germek, acıyı azaltacak ve daha kolay bir çekiş sağlayacaktır.

Ağda bezini çekerken dikkatli olun

Ağdayı mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekmelisiniz. Bu işlemi yaparken morluk ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı tek seferde çekmeye özen gösterin. Eğer bir defada cesaretinizi toplayamayıp çekişi yarım bıraktıysanız devam etmeyin. Bölgeyi yıkayın ve bir süre bekledikten sonra yeniden ağda sürün. Eğer çekişi yarım kalmış bölgeye devam ederseniz, derinizi daha hassas hale getirerek morlukların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Doktor eldiveniyle tüyleri alın

Vajinanın dudaklarındaki uzun tüyleri almak için doktor eldiveni kullanabilirsiniz. İlk turda biraz acıyabilir ama zamanla bölge uyuşur, tüyleri çekerek kökünden alabilirsiniz. Eczaneden eldivenleri alabilirsiniz, uzun tüyler için en iyi yöntemlerden biridir.

Sir ağdayı bebe yağıyla temizleyin

Eğer sir ağda kullanıyorsanız, işlem bittikten sonra bebe yağı ile bölgeyi temizleyin. Sir ağdadan sonra 2 saat boyunca bikini bölgenize su değdirmeyin.

Ilık ağdayı suyla temizleyebilirsiniz

Eğer normal ağda kullanıyorsanız, işlem bittiğinden bölgeyi ılık sabunlu su ile temizleyebilirsiniz. Fakat sonrasında nemlendirici sürmekten kaçının. Bölgenin nemli ve yumuşak kalması için bebek yağı kullanabilirsiniz.

Ağda sonrası güneşe dikkat edin

Ağda işlemi bittikten sonra kesinlikle alkollü ürünler kullanmamalısınız. Ağda yaptığınız aynı gün içinde lekelenme olmaması için solaryum ve güneşten kaçınmalısınız.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 2
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir