Herseykadin.com
Bildirimler
 • Bildiriminiz bulunmamaktadır.
Oje Nasıl Sürülür? Oje Sürme Teknikleri
 1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Oje Nasıl Sürülür? Oje Sürme Teknikleri

0

Oje nasıl sürülür ve oje sürmek titizlik gerektiren durumlardan biridir. El alışkanlığı edinmeden önce oje sürme son derece zorlayıcı olduğu için çeşitli problemler meydana gelebilir. Doğru tekniği uygulamak için iyi bir araştırma yapıp deneyimlemek gerekir. Manikür ve pedikür işleminin en zor aşamalarından biri olan oje sürme işlemini taşırmadan sürmek profesyonellik gerektiren bir durumdur.

fırçasına bağlı olarak kusursuz ojeler sürmek mümkün olmayabiliyor. Özellikle ince tırnak yapısına sahip olan kişilerde yaşanan en büyük problemlerden biri oje sürme esnasında dışarıya taşırmaktır. Oje sürme esnasında yapılan diğer bir hata ise dalgalı ve fırça izi belli olan bir sürüm olmaktadır. Bu gibi problemleri ortadan kaldırmak için doğru oje sürme teknikleri uygulamak gerekir.

Oje Nasıl Sürülür: Tırnakları Hazırlama

Oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamanız son derece önemlidir. Pürüzsüz oje nasıl sürülür? Bir oje görünümü yaratabilmek için mutlaka ilk adımda tırnaklarınızı oje için hazır bir hale getirmek gerekir. Bunun için tırnak etleri temizlenmeli ve istediğiniz tırnak törpüleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Daha pürüzsüz bir oje görünümü elde etmek için mutlaka bu aşamayı eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekir.

Oje Nasıl Sürülür: Tırnakları Hazırlama

Oje Nasıl Sürülür: Oje Bazı Kullanımı Nasıl Kullanılır?

Oje sürmeden önce yapılması gereken diğer bir aşama ise baz kullanımı olmaktadır. Baz kullanımı sayesinde oje ile tırnak arasında bir bariyer söz konusu olur. Böylece oje içerisinde bulunan kimyasal maddelerden kaynaklı olarak tırnak sararmaları ortadan kalkar. Aynı zamanda piyasada yer alan bazlar tırnakların beslenmesi konusunda da büyük bir fayda sağladığı için oje işleminden önce mutlaka gerçekleştirmek gerekir.

Tırnak uçlarını törpülerken metal törpü tercih etmek daha büyük bir fayda sağlar. Küt ya da sivri bir şekilde törpüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. El ve tırnak yapısına bağlı olarak tercih edilen törpü şekli değişiklik gösterir. Uzun tırnak yapısına sahip olan kişiler genellikle badem şeklinde törpülemeyi tercih ederler. Uzun parmak yapısına sahipseniz sivri törpüleme şeklini tercih etmeniz daha büyük bir fayda sağlar.

Oje bazı sayesinde ojeler daha kalıcı bir hale gelir ve uzun süre kullanmanıza yardımcı olur. Tırnaklarınızda oje varken bile uzamasına yardımcı olur. Bu sebeple mutlaka oje bazı kullanımına önem gösteriniz. Koyu renkte ojeleri silerken parmaklarını ve tırnaklarını kötü bir görünüme maruz kalır. Oje bazı kullandığınız zaman böyle bir durum söz konusu olmaz. Ojelerin daha kolay bir şekilde tırnaktan çıkmasına yardımcı olur.

Oje Nasıl Sürülür İşleminde Miktarını Ayarlamak

Oje sürümü esnasında kolay bir şekilde yapılması için gereken ilk şey fırça üzerinde bulunan oje miktarını ayarlamaktır. Fırça üzerinde çok fazla oje bulunursa taşırma gibi problemler söz konusu olur. Az miktarda oje bulunduğu zamanda pürüzsüz bir yapı ortaya çıkmaz. Ne çok fazla ne de çok az miktarda ojeyi fırçaya aldıktan sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Oje sürmeye tam orta noktadan başlamak gerekir.

Aynı zamanda Oje sürümü işlemi gerçekleştirirken sakin olmaya dikkat etmek gerekir. Oje sürerken toplamda 3 fırça darbesi yapmalısınız. Orta kısmından oje sürmeye başladıktan sonra tırnağın her iki yanına bir fırça darbesi uygulayıp oje sürme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. French oje uygulamak isteyen kişiler ise sadece tırnaklarının uç kısmına beyaz oje uygulayıp, kalan kısma ise parlatıcı oje sürmelidir. Sakin davranıp, doğru fırça darbeleri yaptıktan sonra kolay bir şekilde oje sürme işlemini gerçekleştirmek mümkün olur.

Ojeyi nerede sürmeli?

Oje sürerken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de ojeyi nerede sürümeli ve oje sürülen ortam önemlimi? Sıcak bir yerde oje sürüyorsanız kuruması zor olduğu için ikinci katı sürmekte zorlanırsınız. Aynı zamanda sıcak yerlerde ağdalaşan bir oje yapısı meydana gelir. Oje sürmesi de oldukça zordur. Aynı zamanda rüzgarlı ve açık bir alanda oje sürmek de doğru değildir.

Fırça darbeleri esnasında rüzgarın etkisinden kaynaklı olarak hemen kuruma ve pütürlü bir yapı ortaya çıkabilir. Bu sebeple oje sürerken en ideal yerlerden biri serin ve kuru ortamlar olmaktadır. Bir odanın içerisinde cam kenarında oje sürerseniz en iyi sonucu alabilirsiniz. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmaması gerekir. Böylece tırnaklarınızda çok kolay bir şekilde kurulduğu için ikinci katı kısa süre içerisinde atabilirsiniz. Bu durum oje sürerken başarılı olma oranını ciddi oranda etkiler.

Ojeyi nerede sürmeli?

İkinci Kat Oje Sürülmeli Mi?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri ‘ikinci kat oje sürülmeli mi’’ ve sürülüp sürünmeyeceği konusu olur. Bazı ojeler ilk kullanımda rengini vermediği için ikinci kat oje kullanılmak zorunda kalır. Böylece daha opak ve pigmentasyonu yüksek bir görüntü ortaya çıkar. Ten rengine yakın olan tonlar tercih ediliyor ise mutlaka iki kat sürmeye özen göstermek gerekir. İkinci kat oje sürüleceği zaman da aynı şekilde 3 fırça darbesi ile gerçekleştirmek gerekir.

Böylece son derece pürüzsüz bir tırnak görünüm ortaya çıkmış olur. İki kat süreceksiniz ilk katı mutlaka daha ince bir şekilde sürmeniz gerekir. Her iki katı da kalın sürdüğünüz zaman hem oje kurumasında sıkıntı çıkar hem de kalın bir görüntü ortaya çıkar. Aynı zamanda ikinci katı sürmeden önce mutlaka ilk katın tamamen kurumasını beklemeniz gerekir. Aksi takdirde kusursuz bir tırnak ortaya çıkmaz.

Koruyucu Oje Baz Kullanımı Nedir?

Oje sürme işlemini gerçekleştirdikten sonra üzerine koruyucu baz kullanımı söz konusu olmalıdır. Böylece uzun süreli oje kullanımı söz konusu olur. Piyasada bunun ile ilgili pek çok ürün bulunmaktadır. Kadınların pek çoğu koruyucu oje bazı kullanımı konusunda dikkatsiz davranmaktadır. Doğru bir şekilde kullanılır ise 1 hafta ile 2 hafta arasında oje dayanıklılığı söz konusu olur. Sürekli olarak oje değiştirmek zorunda kalmayacağınız için tırnaklarınıza büyük bir fayda sağlamaktadır.

Aynı zamanda sürdüğünüz ojenin daha parlak ve etkileyici bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Herhangi bir oje bazınız yok ise şeffaf oje ile bu görünümü elde edebilirsiniz. Mat ojeler dışında diğer ojeler de mutlaka oje koruyucu uygulayınız. Bu aşama atlandığı zaman 3 ila 4 gün içerisinde ojeleriniz soyulmaya başlar. Büyük emekler ile sürülen ojenin kısa süre içerisinde silinmesi kadınları üzmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için mutlaka baz uygulayınız.

Son Olarak Ojenin Kurumasını Bekleyin

Oje süren kadınların yaptığı en büyük yanlışlardan biri ojenin kurumasını beklemeden bir şeyler ile uğraşmaya başlamaktır. Bu sebeple bütün işler tamamlandıktan sonra oje işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Pek çok kadın uyumadan önce bu işlemi gerçekleştirse de bu da yanlış bir durumdur. Uyumadan önce uygulandığı zaman yastık ve yorgan izleri gibi durumlar söz konusu olur.

Hızlı bir şekilde oje kurutmak isteyen kişiler piyasada yer alan kurutucuları tercih edebilirler. Sabırsız olmadan iyice kurumasını beklemeniz gerekir. Özellikle 1 kattan fazla oje sürmüş olan kişilerin en az 15 dakika kuruması için zaman ayırması gerekir. Ojeleri hızlı bir şekilde kurutmak isteyen kişiler soğuk suyun altında 2 dakika kadar tırnaklarını tuttukları zaman kuruduklarını fark edecekler.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir