İlişkinizdeki Güven Sorunlarını Çözümleyin, İçinizide Tutmayın!
 1. Anasayfa
 2. Aşk/İlişkiler

İlişkinizdeki Güven Sorunlarını Çözümleyin, İçinizide Tutmayın!

0

Güvensizlik, neredeyse hepimizi endişelendiren sorunlardan biridir. Bu, ikili ilişkilerde birçok çifti rahatsız eden bir sorudur. İlişkilerde güvensizlik ikili ilişkilerde en ufak bir hareketin alevlenmesiyle sonucu çoğu zaman ayrılığa bırakıyor. Peki güvensizlik sorunu ile baş etmek için ne yapmalı, ilişkilerde güvensizlik sorununu aşmak için yapmanız gereken önemli tüyoları herseykadin.com olarak bir araya getirdik! Sıklıkla ilişkinin doğasını değiştiren güvensizliklerle başa çıkmanın yollarını arayanlardan biriyseniz , yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz!

Saklamayın, İçinizide Tutmayın!

Her konuda olduğu gibi, ilişkinizin gidişatını değiştiren güvensizlik sorunuyla başa çıkmanın en önemli adımı sözlerinizi şüphelerinizi saklamak yerine dile getirmektir. Partnerinizden rahatsız olduğunuz sorunlar dahil olmak üzere bu davranışına devam etmesini, istemediğiniz veya kafanızı karıştıran konular hakkında açıkça konuşarak engelleyebilirsiniz. Mesela en basitinden, ”Bir yerde otururken veya evdeyken elinden telefonu düşürmüyorsa ya da ekranı ters çeviriyorsa açık bir şekilde söylemekten çekinmeyin” Bunu açık bir şekilde ifade ederek rahatsızlığınızı dile getirin.

Kaybetmekten Korkmanıza Gerek Yok

Birçok ilişkinin düşmanı olan sorunlardan biri kaybetme korkusudur.Kişi kaybetme korkusuyla her zaman kontrolü ele almak ister.Bu sayede ya geçmiş ilişkilerinde ya da hayatının bir noktasında aldatılmıştır.Kişi, aynı şeyleri yaşamamak için önlem almaya çalışarak her şeyi aşırı kontrol edebilir.Bu noktada sürekli kayıptan bahsetmek yerine kişinin anı yaşamasına izin verin.Olabilecek en kötü şey, onun gitmesi ve başka birinin gelmesi olur.

Genellemeler Can Yakabilir, Yapmayın!

İlişkilerde sıklıkla duyduğumuz cümlelerden biri de “zaten tüm kadınlar/erkekler aynıdır” cümleleridir.Bir ilişkiyi neyle beslerseniz o ilişki o şekilde gider veya yarı yolda kalır.Bu noktada hayatınıza aldığınız kişinin en ufak bir yanlışında veya yaşadığınız sorunda genelleme yapmak büyük bir hata olucaktır ve dikkat edin acı verir!

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir