1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Zor Kilolardan Kurtulma Yolları Nelerdir?


0

Zor Kilolardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Günümüz internet dünyasında birçok gerekli/gereksiz bilgi paylaşımı ile zor kilolarla ilgili nasıl mücadele edileceğiyle ilgili bilgi verilir. Sizlere özel olarak altın 20 kural sunmak istiyoruz. Her birinde aşama aşama zor kilolardan nasıl kurtulursunuz, yaşam biçiminizde ne gibi değişiklikler yaparak fazla kilolardan kurtulmayı başarabilirsiniz; öneriler sunmak istiyoruz.

İmkansız hedeflerden uzak durun. Çok çabuk kilo vermek adına birçok diyetler yazılır ancak her biri doğru değildir. Yorucu iş günlerinizden hemen sonra egzersiz mi yapacaksanız yoksa dinlenecek misiniz? Bunu tam ayarlamak mümkün değildir. Bu nedenle de yemek yemek ya da abur cubur yemek gibi şeylere dikkat etmelisiniz. Bu gibi küçük değişimler daha uygun olacaktır.

Buzdolabına dikkat. Çünkü buzdolabınızı kek, şekerlemelerle dolduracağınız gibi sağlıklı besinlerle de doldurabilirsiniz. Bu nedenle çikolata, kek gibi hazır yiyeceklerden uzak tutun.

Günlük yiyecek planınızı kurun. Bu sayede her gün ne yiyeceğinizi bileceğiniz kadar kalori hesabınızı da kolaylıkla yaparsınız.

Çorbalar önemlidir. Çorba içerek sağlıklı beslenir ve vücuda da sıvı girmesini, fazla sıvıların da atılmasını sağlamış olabilirsiniz.

Alkolü bırakmalısınız. Eğer kilo verme hedefiniz varsa, önceliğiniz kesinlikle alkolü bırakmak olmalıdır.

Her gün 10 ceviz yemelisiniz. Bu sayede E vitamini alacağınız gibi lif kaynağı olan ceviz ile akşam yemeğini de fazla kaçırmamayı başarabilirsiniz.

Sebzelerden uzak durmayın. Sebze yiyerek atıştırma öğünlerinizi ayarlamış olabilirsiniz. Havuç ya da salatalık gerçekten de doğru ara öğünler olacaktır.

Kahvaltıyı es geçmeyin. Günlük kahvaltı yapmak, metabolizmayı hızlıca çalıştırır ve daha hızlı kalori yakımını sağlarsınız.

Akşam yemeklerinizi az yemeye çalışın. Bu sayede de akşamları fazla kilo almamayı başarmış olacağınıza emin olabilirsiniz.

Salata önemlidir, güvenin. Akşam yemeklerinde salata yiyerek 120 kalori daha az almayı başarabilirsiniz. Hem besleyici olarak da faydalanacaksınız.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap