1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kızıllar Hakında Bilinmesi Gereken Bilgiler


0

Nadir insan kategorisinde yerini alan kızıllar, kendilerine ait olan çekici duruşlarıyla beraber harika bir güzelliğe sahiptirler. Hele ki kızıllığın en çokta yakıştığı hanımefendiler ayrı bir güzel olmaktadırlar. Nadir durum olmalarından mı yoksa renkli görünümlerinden mi çekici oldukları her zaman tarih boyunca tartışılmıştır.

Renkli insanlardır. Çünkü çekinik geni vardır ve zor ortaya çıkan kızıllık dünyada nüfus olarak bakıldığında ortalama %2 oranında kızıl insanlar olduğuna rastlanır. Ortalama dünya nüfusu 140 milyon kadar ya da daha az değerlerde kızıl insanların olduğunu söyleyebiliriz. İskoçya ya da İrlanda’da kızıllar daha çok ağırlıklı ve yoğunlukta yaşarlar.

Hem kızıl hem de mavi gözlü olmak ise çok çok az sayıdadır. İki çekinik genin bir araya çıkabilmesi çok nadir gözüktüğü gibi, kızıl insanlara göre daha az sayıda gözüktüğü de söyleyebiliriz.

Kızıl insanlar toplamda 90 bin saç teli olan insanlardır. Esmer ve sarışın insanlara göre bu sayı gerçekten de azdır. Kızıllarda saç telleri kalındır ve bu da onları kurtarmış olan bir ayrıcalıktır diyebiliriz. Kızıl insanların en büyük özelliklerinden biri de saçlarda beyazlama olmamasıdır. Saçlar dökülebilir ya da az saçı gözüküyor gibi durabilse de aslında saçlar beyazlamadığı için yaşlı görünmemektedirler.

Sağlık yönünden yapılan araştırmaya göre, Kızıl saçlı erkeklerde prostat kanser oranı ciddi oranda azdır. Ameliyat esnasında ise uykuya dalma zorlukları çok güç olduğu söyleniyor ve biliyor. Ve arılar tarafınca saldırı durumu ise diğer insanlara göre daha az olduğu ayrıntısı da eklemek isteriz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap