Kilo Vermeye Yönelik  3 Yumurta Kombinasyonları
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kilo Vermeye Yönelik 3 Yumurta Kombinasyonları

0

Kilo Vermeye Yönelik 3 Yumurta Kombinasyonları

Yumurtaların sağlıklı olduğu bilinen bir gerçek. Mineraller, vitaminler, yağlar ve proteinler bakımından zengin, her kilo verme planının zorunlu bir parçasıdır. Yumurtalar kendi içinde sağlıklı olsalar da, kilo vermenizi hızlandıran bazı eklentiler var. Burada size yumurtalarınıza ekleyebileceğiniz üç yiyeceğin listesini veriyoruz.

Yumurta + Yulaf Ezmesi

Tabağınızın bir tarafına yulaf ezmesi eklemek belinizi inceltmek için harikalar yaratabilir. Yulaf ezmesi, yiyecekleri yavaşça sindirmenize yardımcı olan ve iştahınızı bastıran ve kalori yanmasını teşvik eden sindirim asidi salınımını tetikleyen dayanıklı nişastaya sahiptir. Yumurta ile birlikte yulaf olması metabolizmanızı hızlandırır.

Yumurta + Ispanak

Yalnızca yedi kalori olan, ıspanağı diyetinize eklemek, omletinizde istenmeyen kalori içermeyen bir miktar besin eklemenize olanak tanır. Demir açısından zengin, gücü arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda sizi daha uzun süre daha doyurucu tutarak açlığı bastırır.

Yumurta + Hindistan Cevizi Yağı

Tereyağı ve diğer yağlar lezzetli omletinize kalori eklerken, hindistan cevizi yağı metabolizmanızı yüzde beşe kadar artırarak kilo vermede yardımcı olur. 30 katılımcı üzerinde yapılan bir araştırma, bir ay boyunca her gün iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı içtikten sonra insanların bellerinden incelme kaydettiğini gösterdi. Böylece, bir dahaki sefere, o tereyağını atla ve omletini hindistan cevizi yağıyla pişir.

 

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap