1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kilo Almanıza Neden Olan Etkenler


0

Kilo Almanıza Neden Olan Etkenler

Fazla kilo almak sadece görünüm açısından değil, sağlığınızı da bozan etkenlerdir. Örneğin diyabet ya da kalp hastalıkları da fazla kilolardan dolayı meydana gelen rahatsızlıklardır. İşte bunlara engel olmak adına genel olarak toplum birçok kuruluş hem obezite hem de fazla kilo almayla ilgili olarak birçok yolu önerir, sunar ve bilgi verir. Siz de sağlığınıza önem veriyorsanız aşağıda ki temel etkenlere dikkat etmeniz önerilir.

Kilo anne ve baba, çocuklarının da iştahını açıyor

Genetik olarak kilo fazlalığı varsa, anne ya da babanın da kilo sorunu varsa, çocuğun yemek yeme dengesinde de bozukluk olabiliyor ve çok yemek yiyebiliyor. İşte bu nedenle de aile bireylerinde bu problemin olması doğrultusunda çocuğun da iştah bozukluğu olabiliyor. Yemek ve egzersiz bozukluğu olmaması adına dikkat edilmesi gerekir.

Tiroid Az Çalışırsa Kilo Aldırır

Fazla kilo almanıza neden olan temel sebep hareketsiz yaşamınızın olmasıdır ya da yüksek kalorili beslenmenizdir. Bunların yanı sıra en önemli detayı da atlamamak gereklidir. Hormonal rahatsızlıklarda yine insanda kilo alma durumunu meydana getirir. Tiroid bezinin az çalışmasıyla beraber bireyde kilo alma durumu meydana gelebilir. İnsülin giderek artmakta olmasıyla beraber fazla yemek yeme durumu da meydana çıkıyor.

Sindirim sisteminde bulunan bakteri ve virüsler

Sindirim sistemimizde her zaman döngü içerisinde olan bakteri ve virüsler vardır. Bu bakteriler, her zaman ereklidir. Ancak bireyden bireye göre değişiklik de göstermekte olması nedeniyle bireylerin beslenme konusunda yaptığı bu durumla ilgili olarak sindirim sisteminizde ki bakterilerin ve virüslerin kilo alıp vermede etkili olduğunu bilin isteriz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap