1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kereviz Suyu Diyetinin Eksi ve Artı Yönleri


0

Kereviz Suyu Diyetinin Eksi ve Artı Yönleri

Kereviz suyu geçen yıl fırtına ile Instagramda nam saldı ve o zamandan beri diyet listelerinde vazgeçilmez bir hale geldi. Kereviz suyunun sabah ilk aç karnına içilmesi ve daha sonra gün içinde ve mümkün olduğu zaman yudumlanması, vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olarak kabul edilir.

Kereviz Suyu Diyetinin Avantajları

Kerevizin sağlıklı olduğu ve elyafı ile sulandırıldığında bazı potansiyel faydaları olduğu inkar edilemez. Bağırsak sağlığını artıran bir biyoaktif bileşik olan apigenin içeriği nedeniyle mide iltihabına karşı savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, meme ve prostat kanseri gibi farklı türde kanserlerin önlenmesinde de yardımcı olur. Kereviz suyu yüksek potasyum ve düşük sodyum içeriği nedeniyle kan basıncını düşürebilir ve ayrıca sisteminiz için iyi bir detokstur.

Kereviz suyunun zor işleri yapacağını varsayarsanız, tekrar düşünün! İlk olarak, kereviz harika olsa da, aynı yararları çeşitli benzer sebze ve meyvelerden de elde edebilirsiniz. İkincisi, eğer herhangi bir güçlü ilaç kullanıyorsanız, sabahları ilk aç karnına kereviz suyunu içip içemeyeceğinizi doktorunuza danışmalısınız.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap