Kaliteli Uykunun Sırları Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kaliteli Uykunun Sırları Nelerdir?

0

Kaliteli Uykunun Sırları Nelerdir?

İnsanlar için hayati önem taşıyan unsurlardan biri su ise bir diğeri de uykudur. İyi bir uyku almak adına yapılması gereken bazı yöntemler ya da yollar olabilir. Bu konuda sabah dinç kalmak adına sizlerde bir takım yöntemlerle beraber kaliteli uyku çekebilir ve kaliteli uykuyla gününüzü zinde hissederek geçirebilirsiniz.

Kilo vermek, bu işin en baş yoludur. Uykuyla ilgili solunum düzeltmek adına siz de kilo verirseniz ve fazla kilolardan kurtulursanız harikulade bir şekilde gündüz uykunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sırt üstü yatmak yerine diğer pozisyonları deneyin. Çünkü sırt üstü uyumak istediğinizde hem boyun hem de boğazda yumuşak dokular arkaya doğru kayar, bu da hava yolu daralmasına ve de uykunuzun solunum esnasında yine sorun çıkmasına sebebiyet verir.


Hem alkol hem de uyku ilaçlarından kendinizi arındırın. Çünkü bu tip şeyler, uykunuzun solunum rahatsızlığını ortaya çıkartarak birçok problemi de ortaya koyar. Bu da istemeden alkol ve uyku ilaçlarıyla iyi uyumamanızı, uykuda sorunlar meydana geldiğini sizlere hissettirir.

Yatak odanızda klima kullanabilirsiniz. Uyku kalitesini arttıran şeylerden biri de sıcak ortamdır. Burada önemli olan şey ise, filtreleri sık sık değiştirerek ve temizleyerek hem nem oranının düşmesini engellersiniz hem de daha temiz solunum alabilirsiniz.

Sigara tüketmeyin ve bırakın. Çünkü sigarayı bırakırsanız horlama ya da benzer şekilde solunum sorunlarınızı da iyileştirerek daha iyi bir biçimde uykuyu almanız konusunda destekleyici durum ortaya çıkmış olacaktır.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap