1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Gripten Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?


0

Gripten Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Grip olan kişi, grip olduktan sonra beslenmesine dikkat ederek hem daha hızlı şekilde bu rahatsızlığını geçirir hem de en iyi şekilde gripten kurtulmuş olabilir. Grip olan kişinin nasıl besleneceği konusu hakkında bir kaç öneri vermek istiyoruz.

Grip olan kişi nasıl beslenmelidir?

Antioksidan içeriği yüksek olan besinlerle beslenerek, bağışıklık sistemini olduğundan daha fazla güçlendirebilirler. A, C, E vitaminleriyle günlük olarak beslenmesi önerilir. Ayrıca yeterli ve de dengeli olarak beslenmek de önemlidir. Süt, ekmek, ekmek ve sebze & meyve olarak da yeterli derecede beslenilmesi gerekir.

Hem sebze hem de meyve de C vitamini olarak tüketmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca soğan ve sarımsak tüketmeniz de önerilir. Protein olarak öneri ise süt, yoğurt, peynir, et, balık ya da tavuk tüketimlerine dikkat edebilirsiniz.

Gribe iyi gelen çorbalar nedir?

Gribe iyi gelecek çorbalar, genelde karışık sebze çorbalarıdır. Sebzeler; brokoli, pazı, ıspanak, brüksel lahanası… Patates, maydanoz, deri otu da kullanabilirsiniz. Ayrıca sarımsak ve bol soğan kullanmanız da önerilir. Bunların yanı sıra tavuk suyu, tel şehriye çorbasını da bol limonla beraber tercih edebilirsiniz. İyileşmenize yardımcı olacak olan çorbalardır.

Gribe karşı enerjinizi toplamak için öneriler

Gripseniz eğer vitamin ve enerji için kuru meyve tüketebilirsiniz. Enerji içerikleri yüksek olup zinde olmanızı sağlar. Kuru incir, kayısı, yaban mersini ya da erik tüketebilirsiniz. Kivi ve nar, C vitamini kaynağı olup içine bal ile beraber çok iyi geleceğine emin olabilirsiniz. Enerji yükseltmek için greyfurt, portakal ve limon da tüketebilirsiniz. Sebze suyu olarak kereviz, kereviz sapını da içebilirsiniz.

 

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap