1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Gripten Korunma Yöntemleri


0

Gripten Korunma Yöntemleri

Mevsim değişikliklerinde ya da kış aylarında kurtulması zor hastalıklardan biri de griptir. Vücut direncini düşürürken sizi yataklardan çıkmamaya zorlayan bir rahatsızlık olan gripten korunmanın 10 farklı yolunu listeleyerek aşağıda sunmak istiyoruz.

 1. Zencefil ve sarımsak tüketimini arttırarak vücudunuzun koruma direncini arttırabilirsiniz.
 2. Kalabalık, havasız veya sıcak ortamlarda olduğunuzda bakterilerin de bu ortamlarda olma ihtimali çok yüksek olduğunu unutmayın. Bu da gribe karşı yakalanma sebebi olabilir.
 3. Su tüketiminizi bolca yapmalısınız. Gripten korunmak adına su tüketimini arttırarak bol sulu sebze ve meyve tüketerek vücudunuzun bağışıklık sistemini de bir nevi güçlendirmeyi başarmış olabilirsiniz.
 4. Hem böğürtlen hem de zencefil başta olmak üzere birçok bitki çayı ve ıhlamurun da etkisiyle gripten korunmayı başarabilirsiniz.
 5. Hareket etmeme sonuçlarından biri de hastalık oluşumudur. Gripten korunmak için her zaman hareket halinde olmaya, günde en az 1-2 saat yürüyüş yapmaya özen göstermelisiniz.
 6. C vitamini almaktan sakınmayın. C vitaminini ise portakal ve limonda bulabilirsiniz.
 7. Gripten korunmanın yollarından biri de hijyendir. Kendi sağlık ve temizliğinize ne kadar önem verirseniz, o kadar temizliğinizle başa çıkarak gripten de uzak durmayı başarmış olacaksınız.
 8. Grip aşısı, gribi ağır atlatanlar için korunma yöntemi olup önerilendir.
 9. Ev, oda ortamlarınızı sık sık havalandırarak kirli havanın da dışarıya çıkmasını, temiz havanın içeriye girmesini sağlayabilirsiniz.
 10. Uyku düzeninin de bir şekilde 7-8 saat aralığında olmasına dikkat edin. Geç kalkmamaya, erken uyumaya özen göstererek uyku düzeni sağlıklı olduğu sürece vücudunuzu da sağlıklı tutmuş olabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap