1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Cilde Göre Doğru Kese Nasıl Seçilir?


0

Cilde Göre Doğru Kese Nasıl Seçilir?

Kese hangi bölge için kullanılacaksa, ona göre bir kese seçilebilir. İpek kese, tercih edebileceğiniz günümüzde piyasada bulunan kese çeşitlerinden biridir. Sert, yumuşak ve normal seçenekleri vardır. Bu tip keselerde genel olarak hangi bölgeler için kullanılır öğrenelim:

  • Cildiniz hassas ise ipek kese kullanabilirsiniz. Lif keseler kullandığınızda ise hassas bölgeler için zarar görebileceğiniz için en iyisi ipek keseler olacaktır.
  • Cildiniz normal ya da karma cilt tipinde bir cilt ise, yüz bölgesi için ipek kese kullanmalısınız. Tıkalı gözenekleri cildiniz için, siyah nokta için aşmak adına ipek kese işinizi görecektir.
  • Batık ya da selülit için uygun kese ise sert yapıda olması gerekir. Tüm vücut için cilt tipi ve tercihinizi de uygun sertlikte seçerek yapabilirsiniz.

 

Cilde Göre Keseleme Nasıl Yapılır? 

Cildiniz için kullanacağınız kesenin kullanımı ise şampuan ya da duş jeli ile olmamalıdır. Beyaz banyo sabunu; zeytinyağlı sabun ya da gül aromalı gibi çeşitler olabilir. Tüm vücudunuzu su ve sabun ile yıkayıp daha sonrasında da keseye sıcak su ile yıkama yapıp sürebilirsiniz.

Bu sayede aşağı yukarı hareketlerle keseleme işlemini yaparak daha iyi bir cildinizin olması, gözeneklerinizin açılması ve cildinizi rahatlatmayı başarabilirsiniz. Siyah noktalar, akne ve sivilcelerden kurtularak gözeneklerinizin açılması ve selülitlerinizin gitmesi için yapabileceğiniz keseleme ile cildinizi rahatlatabilir, daha parlak ve temiz bir cilde siz de sahip olabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap