1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Bel Ağrılardan Sakatlanmadan Kurtulma Yolları


0

Bel Ağrılardan Sakatlanmadan Kurtulma Yolları

Kulaktan dolma bilgiler, insanların yanlış yönlendirmeleriyle birlikte meydana gelen bir takım ağrılardan kurtulma yöntemleri; insanların kalıcı olarak sakatlanmasına neden olmaktadır. Bu ağrılar, hem bel hem de boyun fıtıkları, eklem burkulması ya da romatizma gibi ağrılardır. Bu gibi rahatsızlıklarınızdan kurtulmak istediğinizde, ağrılarınızın yalan-yanlış bilgiler nedeniyle kalıcı olarak vücutta kalmasını engellemeyi başarmalısınız. Sakatlanmalar, kalıcı hasarlar da yine bu yanlış bilgilerden ortaya çıkar.

Tüm Bel Ağrılarının Sebebi Fıtık Değildir.

Belde ki ağrıların birçoğu fıtık zannedilse de aslında %80 oranlarında yumuşak doku zedelenmesi, bel ağrısı yaratır. Dikkat edilecek durum ise, kişilerde bu gibi ağrılarda kaynağı nedir tam olarak bilinmesidir. Bunun için direkt olarak tıbbi destek almanız önerilir. Belinizi doğru kullanarak sağlıklı olarak sorunu da çözümlemiş olabilirsiniz.

Bel Ağrısı Sonrası Sert Zemin Önerileri Yanlış!

Bel ağrınız varsa, sert zeminde yatmak çok da uygun bir davranış değil, aksine yanlış bir davranıştır. Bu nedenle sert zeminlerde yatmak yerine bel ağrılarınızda iyi geldiği konusunda bilimsel veriler bulunmamaktadır. Sert ve kemiklerinizin çıkıntıları olan bölgelerde baskı yapan zeminlerde ki dinlenmeler, uygun olmayacağı gibi bel ağrılarınızın da daha çok büyümesine neden olabilir.

Bel Ağrısında Korselere Dikkat !

Korse kullanmak, bel ağrılarında ki hatalardan en büyüğüdür. Çünkü bel ağrılarında uzun süreli korse kullanımı, bel kası için güçsüz bırakarak bel kaslarınızın iyileşmesi değil zayıflamasına neden olur. Bu da olumsuz etki gösterecektir. Önerilmemektedir.

Fizik Tedavi Seansları Sonrası

Hem bel hem de boyu ağrılarınızda fizik tedavisi, ilaç ve cerrahi durumlarda tedavi çeşitleri bulunmaktadır. Tedavilerden sonra tedbirsiz davranırsanız eğer, dikkatsiz durumlardan dolayı bel ağrılarınızda, boyun ağrılarınızda tekrarlanma durumları da olabilir. Fizik tedavisi sonrasında hastalara düşen bir takım görevler var. Bu görevlerden bazıları, fizik tedavi sonrası rahatsızlığınız ne ise, o bölgeye eskisine nazaran daha çok önem vermeniz ve dikkat etmenizdir. Karın ve boyun kasları için güçlendirilme yaparak, bunun için doğru egzersiz programlarına uymak önemlidir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap