1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Aç Karnına Su İçmenin Eşsiz Faydaları


0

Aç karnına su içmenin faydaları nelerdir, su içmenin bir çok fazla faydasını makalemizde sizlere sunuyor. Kaslarımızın %75’i, beynimizin %90’ı, kemiklerimizin %22’si ve kanımızın %83’ü sudur. Pekiiii aç karnına su içmek bize ne kazandırır ?

Su, hayat için vazgeçilmez ve sağlığımıza olan yararları kesinlikle tartışılmaz. Sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde işlemesi için bütün organlarımızın suya ihtiyacı vardır.

Aç Karnına İçilen Suyun Faydaları

Doğanın bize sunduğu bu önemli, etkili ve sağlıklı maddeden kolay bir şekilde yararlanmalıyız. Aç karnına su içmek için 6 önemli sebep;

 1. Kahvaltıdan önce 1 ya da 2 bardak su içmek toksinlerden kurtulmak ve vücudumuzun ihtiyaç duymadığı maddelerin atılımını sağlamak için idealdir. Bu sayede, her günün başlangıcında su, metabolizmamızı hızlandırır ve hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur.
 2. Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Bu nedenle sabahları aç karnına bir bardak su içmek atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlayacağından çok faydalıdır.
 3. Aç karnına bir ya da birkaç bardak su içmek; alkol, tütün, kirlilik, kötü beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya yardım eder.
 4. Su cildimizin en iyi dostlarından birisidir ve cilt sağlığı için çok faydalıdır. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini korumasına yardımcı olur ve erken kırışıkların oluşmasını engeller.
 5. Sabahları su içmek, yaşamsal organlarımızın su ihtiyacını karşılar ve sağlıklı bir şekilde işlemelerine yardım eder.
 6. Aç karnına 2-3 bardak su içmek kilo vermeye yardımcı olur. Su, vücuttaki toksinleri atmak dışında yağ ve kalori yakımına da katkı da bulunur. Ayrıca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve fazla yemenin önüne geçer.

 

Suyun Bilinmeyen Faydaları

Sabahları su içmek lenf bezlerimizin ve bağırsak yolumuzun sağlığını koruyarak ve kortizol değerlerimizi kontrol etmemize yardımcı olarak bizi enfeksiyonlardan korur ve genel sağlığımıza katkıda bulunur.

Aç karnına bir bardak ılık su içmek, güne enerjiyle başlamanın iyi bir yoludur. Sabahları karşılaşabileceğimiz uyku halini ve yorgunluğu gidermeye yardımcı olur.

Kahvaltıdan önce su içmek, bağırsak hareketlerimizi canlandırarak kabızlığı önlemeye yardım eder.

Eğer gastrit ve benzeri sorunlar yaşıyorsanız su en iyi yardımcılarınızdan birisi olabilir. Aç karnına en az 3 bardak su içmek midenizdeki asit düzeyini düşürmeye ve gastrite neden olan krampları gidermeye yardımcı olacaktır.

Limonlu Su İçmenin Eşsiz Faydaları

Su içmenin faydalarını yukarıda paylaştık daha etkilisi olan limon ile karıştırıldığında daha etkili ve sağlıklı oluyor. Limonlu su içmenin yararları şunlardır;

 1. Özellikle C vitamini almış olursunuz.
 2. pH alkali seviyesinde suyu dengeler.
 3. Yaralarınız var ise iyileşme süresini hızlandırır.
 4. Bağışıklık sisteminizi güçlenmesinde faydalıdır.
 5. Kanserde alternatif tıp olarak önerilir.
 6. Limonlu su sindirim sisteminizi düzenleyebilir.
 7. Limonlu su toksinlerden arınmanızda yardımcı olur.
 8. Soğuk algınlığına iyi gelir.

Emoji İle Tepki Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap