Zayıflatan Mucizevi Çiğ Patates Suyu Nasıl Tüketilmedi?
 1. Ana Sayfa
 2. Diyet

Zayıflatan Mucizevi Çiğ Patates Suyu Nasıl Tüketilmedi?

0

Zayıflatan Mucizevi Çiğ Patates Suyu Nasıl Tüketilmedi?

Zayıflamanın ideal yöntemlerinden biri olarak bilinen patates suyunun vücuttaki birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinmektedir. Hem sağlığınızı koruyup hem de kilo vermenizi sağlayacak olan patates suyu mucizesi ile istediğiniz görünüme sizde kavuşun! 3 günde 5 kilo verdirdiği iddia edilen patates suyu diyeti için haberimizi okuyabilirsiniz. İşte patates suyu tüketimi ve faydaları:

Kilo verme konusunda işinize yarayacak en etkili yöntemlerden biri olan patates suyu, vücut üzerinde oluşturduğu gözle görülür farktan sonra şişman kadınların umudu oluyor. Kuvvetli bir Anti-inflamatuvar özelliği olmasının yanı sıra vücudun pH dengesini sağlamada da oldukça etkili olduğu bilinen patates suyu, mide ülseri ve karaciğer rahatsızlıkları içinde şifa kaynağı haline geliyor. %80’i su geri kalanı karbonhidrattan oluşan patates kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir gibi maddeleri bir arada bulundurması nedeniyle günlük hayatta beslenme programından eksik edilmemesi gereken bir kaynaktır. Özellikle de aç karna tüketildiğinde etkisini 2 kat daha hızlı göreceğiniz patates suyu kan dolaşımınızı düzenleyerek hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Doğru ve sağlıklı yöntemlerle uygulayabileceğiniz çiğ patates suyunda yağ olmaması ve zengin lif yapısı sayesinde 3 günde 5 kilo verebileceksiniz. Aç karna çiğ patates suyu içmenin faydaları neler? Çiğ patates suyu diyeti nasıl yapılır? Patates suyunun kilo verdirici etkisi…

Patates Suyu Gerçekten Kilo Verdiriyor Mu?

Midesi hassas olan kişilerin mide problemleriyle karşılaşmamaları için alınabilecek önlemlerden biri de çiğ patates suyu, mide ülseri ve kabızlık benzer biçimde problemlerı yok etmede çok etkilidir. Sağlık anlamında birden fazla rahatsızlığa iyi gelmesinin yanı sıra cilt bakımı, saç bakımı ve kilo verme içinde kullanılabilen çiğ patates suyu, genelde kilo vermek isteyen kadınlarda kullandığı gözlemlenmiştir. Tüketilen gıdaları hızlı bir halde sindirmeye yarayan çiğ patates suyu, doğal ve sağlıklı olması sebebiyle diyette genellikle tercih edilebilecek ideal kürlerden biridir. Peki niçin diyette çiğ patates suyu tüketmeliyiz? Gerçekten bu kadar etkili mi ?

Çiğ Patatesin O Mucizevi Faydaları:

 • Cilt üzerinde oluşan sivilceleri, siyah noktaları ve göz altındaki morarmalara iyi gelir.
 • Kanser hücrelerini yok etmede oldukça etkilidir.
 • Ağız çevresinde oluşan yaralara ve uçukları geçirir.
 • Kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcıdır.
 • Saç dökülmelerini önleyerek saçlarınızın sağlıksız görünmesini engeller.
 • Sindirim problemlerine karşı oldukça faydalıdır.
 • Kış hastalıkları arasında sıklıkla rastlanan grip, nezle ve soğuk algınlığına iyi gelir.
 • Sabah aç karna tüketildiği zaman reflü sorununa çözüm niteliğindedir.
 • Patates suyuna biraz limon sıktığınızda cilt tonunun rengini açar.

Çiğ Patates Suyu En Doğru Nasıl Hazırlanır?

Patates suyunu hazırlayabilmek için öncelikle çiğ ve iyi bir şekilde yıkanmış patatesleri katı meyve sıkacağından geçirip suyunu iyice süzün. Sabah uyandığınızda aç karna bir çay bardağı kadar bu karışımı tüketin. Ancak, bu demek değildir ki ancak patates suyu içerek zayıflarım, herşeyide yanında yiyebilirim demek kesinlikle değildir bu yanılgıya düşmeyin.

Patates suyunu düzenli tüketmenin yanı rafine şeker içeren gıdaları ve karbonhidrat ağırlıklı şeyleri özellikle beyaz ekmek ve bol tuzlu gibi beslenme alışkanlığınızı kesinlikle değiştirin. Bu diyeti uygularken bolca miktarda sebze yemeye dikkat etmelisiniz. Ekstra olarak ise bu diyeti uygular iken günde minumum 2 maksimum 3.5 litreye kadar su tüketmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Çiğ Patatesin Zayıflatıcı O Mucizevi Etkisi

Besinlerin daha etkili bir halde emilmesini sağlayarak sindirim sistemini uyarmar ve kabızlık oluşumunu önleyeceğini öncelikle belirtelim. İçindeki faydalı vitamin ve mineraller sebebiyle sağlık için yararlı olurken lifli yapısı gün boyu tokluk hissi verecektir. Dolayısıyla çabucak açıkmayacak ve sürekli bir şeyler atıştırmak istemeyeceksiniz. Sabahları güne başladığınızda karnınıza henüz bir şey indirmeden önce tüketeceğiniz çiğ patates suyu ile yağ yakımını hızlandırarak kilo verme dönemini hızlandırabilirsiniz.

Çiğ patates suyunun tadı midenizi bulandırıyorsa ya da hoşunuza gitmediyse bir miktar limon suyu ekleyerek daha içilebilir hale getirebilirsiniz. ( Burnunuzun kapatarak bir anda içip üstüne bir bardak da su içerseniz daha kolay olacaktır önerimiz :)) )

Patatesin Suyunu İyice Nasıl Alabilirsiniz…

Blender yada katı meyve sıkacağında çıkarabileceğiniz patates suyunu, haşlanmış patateslerin suyunu süzgeçte süzerek de çıkarabilirsiniz. Kür şeklinde tüketeceğiniz o patates suyu için genelde ilk seçeneği yürütmek daha kolay ve doğru olacaktır. Patates suyu ile zayıflamak değil de bakım yapmak istiyorsanız şayet yanında aloe vera, kereviz suyu, limon gibi sağlıklı gıdalarıda kullanabilirsiniz.

Patatesleri Normal Bir Şekilde Tüketmek İstiyorum Diyenlere : 7 Günlük Patates Diyeti

1. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 2 haşlanmış patates, akşam 3 haşlanmış patates.

2. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 1 haşlanmış patates ve 1 tane kayısı, akşam ise 2 haşlanmış patates.

3. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 3 haşlanmış patates, akşam 1 haşlanmış patates.

4. GÜN: Kahvaltıda 2 tane mandalina ve elma, öğlen 2 haşlanmış patates, akşam 2 adet haşlama tavuk but ve 1 kase salata,

5. GÜN: Kahvaltıda 1 tane  elma ve 2 mandalina, öğlen 1 kayısı, 2 elma, 1 mandalina, akşam 1 haşlanmış patates salatası ve 100 gram et.

6. GÜN: Kahvaltıda 1 tane elma ve 2 mandalina, öğlen dilediğiniz meyveler, akşam haşlanmış patates ile yapılmış 1 kase salata ve 100 gram et veya balık.

7.GÜN: Kahvaltıda 1 tane elma ve 2 mandalina, öğlen 1 kaşık yağ eklenmiş yeşil soğanlı patates salatası, akşam ise yarım su bardağı haşlanmış mantar veya 1 adet haşlanmış patates tüketilmelidir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap