İncirin Sağlığa İnanılmaz Faydaları
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

İncirin Sağlığa İnanılmaz Faydaları

0

İncir sağlığınız için harikadır ve size nedenini göstermek için buradayız!

İncir, tohumlu bir dokuya sahip harika meyvelerdir ve ayrıca birçok sağlık yararına sahiptir. Zengin bir potasyum, magnezyum, karoten ve diğer mikro besinler kaynağıdır.

Antioksidanlar açısından zengin​

Olgun incirler çok zengin polifenoller, bol miktarda antioksidan özellikler içerir.Bu antioksidanlar vücuttaki diğer biyokimyasallarla birlikte oksijeni durdurarak vücutta daha fazla aşınma ve yıpranmayı önlemeye yardımcı olur. Gerçekten de antioksidanlar dokulara ve dokulara olası zararı önler. Aynı zamanda için yaşlanma önleyici özelliklere de sahiptir.

İyi bağırsak ve daha iyi sindirimi destekler​

İncir, bağırsaklarımızı içten besler ve iyileştirir. Bir lif kaynağı olduğu için doğal bir müshil görevi görür.
Lif bir sindirim sistemini desteklemek için yeterlidir. Aynı zamanda bir prebiyotik görevi görür, bakterileri besler ve sağlıklı bir sistem için sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomunu destekler.

Ruh Sağlığını Destekler​

Sağlıklı bir sindirim sistemi ruh sağlığına giden basamaktır. Bağırsak ikinci beynimiz olarak bilinir ve bağırsağımızı iyi beslemek, sağlıklı bir beyni ve zihinsel dengeyi destekler. Kaygı, stres ve diğer zihinsel sorunları gideren sağlıklı yiyecekler yemek önemlidir.

Kalp sağlığını destekler ve hipertansiyonu önler​

İncir , potasyum açısından zengin meyveler olduğu için sinirlerimizi ve sağlıklı bir kalbi ve tansiyonu sakinleştirdiği bilinmektedir. Mineral yönünden zengin bu incirleri diyetinize ekleyin ve farkı görün.

Kemik sağlığını destekler​

İyi bir kalsiyum, magnezyum ve fosfor kaynağı olan incir , kemik ve eklem sağlığı için mükemmeldir. Kemiklerinize besin sağlamak için günlük diyetinize dahil edin.

Bu yiyeceklerin yanı sıra, düzenli fiziksel egzersize güvenmek, yeni alışkanlıklar öğrenmek, yaratıcı ve eğlenceli olmak, sevdiklerinizle, ailenizle ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak, ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmak, amaçlı bazı işlere dalmak ve ilişkilerinizi yerine getirmek sizi rahatlatacaktır. Zihinsel sağlığınızı artırmanıza ve sizi dengeli bir duruma getirmenize yardımcı olur.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap