İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Diyet
 3. Detoks Yapma Yöntemleri Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Detoks Yapma Yöntemleri Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Detoks Yapma Yöntemleri Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks yapabilirsiniz. Ancak detoksunda bir takım kuralları ve amaçları vardır. Bu noktada neler yapılabilir, neler yaparsanız yararlanabilirsiniz işte bunları konuşalım…

Detoks, vücudunuzu arındırarak temizliği sağlayan etkisi olduğu bir gerçektir. Bu noktada bir takım kuralları da es geçmemek önemlidir. Toksinlerden arınarak vücudunuzu sağlıklı bir duruma getirebileceğiniz gibi, vücudunuzun hastalıklardan koruma, enerji arttırma ve deriyi temizleme gibi özellikleri de vardır. Motivasyon arttırıcı olarak ise detoks konusunda nelerden faydalanabilirsiniz, işte bunları konuşalım.

Detoks Yapma Yöntemleri Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

 

Kimler Detoks Yapabilir?

Sağlıklı olan herkesin detoks yapabileceği bir gerçekken, bu konuda yaralanabileceğiniz bir takım kuralları da es geçmemek önemlidir. Örneğin yaşınıza uygun şekilde detoks yapmalısınız. Eş değer olarak hastalık durumunuza göre de dikkat etmeniz gereken durumlar var, bunlara da dikkat etmelisiniz.

18 yaşı ve üstünde ki kişiler, herhangi bir sağlık sorunu bulunmuyorsa detoks yapabilirler.

12-28 yaş aralığında ki çocuk ve genç bireyler ise, sağlık problemi olmadığı takdirde uzman kontrolü dahilinde juicing yapabilirler.

65 yaş ve üzeri bireyler, uzman kontrolü dahilinde detoks yapabilirler.

Hangi Hastalıklar Detoks Yapamaz?

 • Diyalize bağlı hastalar
 • Kronik böbrek yetmezliği olan hastalar
 • Böbrek emilim bozukluğu yaşayan hastalar
 • Reaktif hipoglisemi
 • İnsüline bağımlı diyabet hastaları
 • Polikistik over hastaları

Bu ve benzeri yukarıda saydığımız hastalar juicing için uygun olmayan hastalardır. Bu hastaların hiçbir şekilde detoks yapması önerilmez. Kan sulandırıcı ilaç kullanan bireyler ile K vitamini eksikliği olan bireylerin juicing yapmaması önerilir.

Juicing’i Uzmanlar Hazırlamalılar

Eğer juicing düşünüyorsanız, bunun için uzmanlar tarafından hazırlanmış olan juicing içeriğiyle detoks yapmalısınız. Gençlik döneminde okul- dershane ve ev ortamında buluna bireyler, fast-food gıdalara çok alışıyor. Bu dönemlerde sağlıksız kilo almalarına karşı uzmanlar tarafından hazırlanan juicing gerçek anlamda katkı sağlar.

Yorum Yap

  Yorum Yap