1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Açlık Hissetmeden Nasıl Zayıflanabilir ? Diyetsiz Kilo Vermenin Püf Noktaları


0

Açlık Hissetmeden Nasıl Zayıflanabilir ? Diyetsiz Kilo Vermenin Püf Noktaları

Karnınızı tok hissettirecek ve kilo vermenize yardımcı olacak besinler yardımıyla uzun süreden beri hayalini kurduğunuz kusursuz fiziğin görünümüne kavuşabileceksiniz. Tartıya çıktığınızda gülümsemenize sebep olacak sayılara inmek için açlık hissettirmeyen bu besinler ile sağlıklı bir beslenme listesi hazırlayabileceksiniz. Peki açlık hissetmeden nasıl zayıflanır? Açlık hissettirmeyen besinler neler? Kilo almamak için uyulması gerekli bazı püf noktaları sizler için derledik..

Kilo problemleri ile karşı karşıya olan kadınların zayıflamak için uygulamaya çalıştığı birden fazla diyet, kimilerinde iyi sonuçlar verip gözle görülür değişim oluştururken kimilerinde işe yaramayabiliyor. Vücudun özelliklerine nazaran tercih edilecek sağlıklı beslenme programının yanında düzenli uygulanması ihtiyaç duyulan spor egzersizleri kilo verme konusunda işinizi epey kolaylaştıracaktır. Günlük olarak beslenme listesinde yer verilen ve kalori değeri düşük olması nedeniyle açlık hissi oluşturmayan gıdaları tüketeceğiniz vakit fazla yemek yeme isteğinizin önüne geçmiş olacak ve formda kalmış olacaksınız.

Beslenme ve diyet uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre, Günlük olarak tüketilmesi gereken protein miktarının, besinin kütlesinin ve suyun doyuruculuğunun tokluk hissettirmesi diyet yapan kişi açısından çok yararlıdır. Midesine düşkün olanların yiyip içmelerinden fazla fedakarlık etmeyeceği fakat düzenli uyguladığında da en az birkaç kilo fark ettireek gıdaları sizler için derleyip sıraladık.

Kilo vermenizı kolaylaştıracak gıdaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Kilo Vermede Yardımcı 5 İdeal Besin

1. Yumurta

Anne sütünden sonrasında en güçlü protein kaynağı olan yumurta, bağlarırsaklarda iştah bastırıcı hormonun ifrazlanmasında fazlaca etkilidir. İçinde A vitamini, demir, sodyum, magnezyum benzer biçimde besleyici değeri yüksek olan maddeleri bulunduran yumurtadaki sarı kısmında E vitamini vardır.Haşlayarak yemek önceliğiniz olsun.Buradaki sarı kısımda yağlı yapıya sahip olduğundan tokluk hissi verir.

 

2. Yulaf Ezmesi

İçindeki bolca lifli yapısı ile uzun süre tokluk hissi veren yulaf ezmesini sabah kahvaltılarında tüketerek formunuzu koruyabilir ve fit bir bedene sahip olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. Talep eder yoğurtla ister tek başına ölçülü miktarda tüketebileceğiniz yulaf ezmesini diyette gönül rahatlığıyla tüketebileceksiniz.Yulaf ezmesinin en önemli kilo verdirici etkisi suyu hızlı bir halde emmeyi sağlaması bu sayede de uzun süre karnı tok tutmasıdır.

3. Tatlı Patates

1 kase haşlanmış yada fırınlanmış tatlı patatesin ince bir dilim ekmekle aynı kalorisi neredeyse aynıdır. Gündelik yaşantı içinde tercih edebileceğiniz bu besin ile daha azca yiyecek yiyecek ve daha azca açlık hissedeceksiniz. 100 gr da 86 kaloriyi bünyesinde bulunduran tatlı patates, içerisindeki lifli özelliği yardımıyla tatmin hissi verir ve sindirimi kolaylaştırır.

Yağ emiliminin önüne geçmiş olmasına yardımcı olan tatlı patates iyi huylu bakterilerin artmasını sağlarken boşaltımı hızlandırdığı için kilo vermeyi destekler.

Porsiyon Miktarınızı Düşürün

Kilo verme konusunda akla gelen ilk şey, kişin uyguladığı diyet süresince aç kalarak kilo verebileceği anlaşılsa da bu düşünce fazlaca yanlıştır. Tamamen katı kurallarla çokça sevilen yiyecekleri kısıtlamak yerine az az tüketerek nefsi köreltebilirsiniz.

Olabildiğince Ev Yemeklerini Tercih Edin

Dışarıda yiyebileceğiniz fast food veya hazır yemekler içerdikleri yağ, ne olduğu belirsiz malzemeler veya soslardan dolayı fazla kalori alımına sebebiyet veriyor. Bunun önüne geçmek için sağlıklı ve doğal tariflerle kendi yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Süt Grubu Tüketimini İhmal Etmeyin

Sağlık açısından faydalı olan süt ve süt ürünleri grubunda içerisindeki protein bakımıyla gün boyu aç hissetme durumu azalmaktadır. Kalsiyum gereksiniminizi karşılayarak kilo vermenizı kolaylaştırır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap