1. Ana Sayfa
  2. Moda

Gardıroplarınıza İlaç Gibi Gelecek: Gardırop Detoksu


2

Alışveriş yapmaktan hoşlanıyor ve çok seviyorsunuz ancak dolabınız da o kadar dolu ki, neyi nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz; işte tam olarak bu anda devreye gardırop detoksu giriyor. Dolabınızda yepyeni bir düzen oluşturacak, gereksiz,  hiç mi hiç giymeyi düşünmediğiniz parçaları atıp en ihtiyaç duyulanları ön plana çıkartan bu detoks ile gardırobunuz yeni bir görünüm kazanarak size fazlasıyla kolaylık sağlayacak. Peki bu bahsettiğimiz gardırop detoksu nedir ve iyi sonuçlar alınır mı ?
Gardırop detoksu ile alakalı bütün bilgiler herseykadin.com‘ da sizlerle..

Alışveriş yapmak her insanın en çok hoşuna giden, sevdiği birşey olmuştur. Ruhsal durumları mutlaka, alışveriş yapmak her zaman detoks hissi verir. Yani burada bahsedilen detoks hissi yenilenme biçimi..Ancak bu yenilenmeyi detoksunu yaparken tek birşey göz ardı edilir : Gardıroplarımız. Gardıroplarımız , yeni alacağımız parçalar için ne kadar uygundur? Eski kıyafetlerimiz aynı yerinndeyken, yeni alacağımız kıyafetler gardıroplara iyi mi yerleştirilir?
İşte tam da bu vakitte gardırop detoksu akıllara gelir. Öyleyse nelerdir bu gardırop detoksu dediğinizi duyar gibiyiz. Gardırop detoksu; artık giymediğiniz, dolabın arka kısımlarında artık atılmayı bekleyen giysileri temizlemek ve gardıroba yeni parçaları yerleştirmek demektir. Çoğunlukla sezonluk alışverişlerinin arkasından yapılan kışlıkları indirip yazlıkları yerleştirmekle karıştırılsa da; bu detoks işlemindeki asıl yapılmak istenen, kullanmadığınız kıyafetleri artık garıdropunuzdan çıkarmaktır. Sizler için gardırop detoksunuzu daha da kolaylaştıracak 7 ipucunu derledik. İşte gardırop detoksu için size yardımcı olacak ipuçları:

Gardıroplarınıza İlaç Gibi Gelecek: Gardırop Detoksu

Gardırop detoksuna başlamadan önce kendinize bir kaç soru yöneltmeniz gerekli. Bu sorular, daha sağlıklı bir detoks yapmanızı kolaylaştıracaktır. Öncelikle;  “Beden ölçülerim bunu giyinmeye uygun mu!”, “Terziye versem kurtulur mu?” ve “Giydiğimde rahat ve kendimi mutlu hissediyor muyum?” sorularını kendinize sorun. Haydi şimdi sorulara vereceğiniz yanıtlarla birlikte detoksunuza başlayın.

1. İlk yapılması gereken dolabınız içerisindeki tüm kıyafetlerinizi indirin ve hepsini gruplayarak ayırın. T-shirtler bir kısma, pantolonlar diğer kısma gibi. Şimdi işiniz daha kolay.

2. Sonraki yapacağımız şey bu kıyafetlerinizi birer birer elinize alarak yukarıda bahsettiğimiz soruları sorun. Vereceğiniz cevaplara göre, atacağınız kıyafetleri belirleyip bir köşede biriktirmeye başlayın.

3. Eğer az da olsa giydiğiniz bir terzilik işle düzelttirilip tekrar giyilmesi mümkün olan kıyafetleriniz var ise, onları atmayın ve terzilik diye ayrı bir kenarda ayırın.

4. Giysi, pantolon ve bluz gibi kıyafetlerinizi tek tek deneyin. Hala eskisi gibi güzel biçimde duruyorsa kalsın sadece bütün güzelliğini kaybetmiş ve deformasyona uğramış olmaya başlamışsa bu parçalardan uzak durun. Kararınızı giyip bakarak verin ki daha güvenli ve sonradan pişman olmamış olursunuz.

5. Solmuş olan kıyafetleriniz sırf hoş diye boşuna gardıropunuzda yer tutmayın. Eski canlılığını geri getirmenize olanak yok.

6. Kilolarınız veya başka türlü sebeplerden dolayı elden çıkaramadığınız, bigün zayıflarsam giyerim dediğiniz kıyafetleri de çıkarın. Çünkü modası geçmişte kalmış bir parçayı giymek çok da hoş olmayacaktır.

7. Tüm bu ayıklama işlemi bittiği zaman, kıyafetlerinizi kaliteli ve kıyafetlerinize zarar vermeyecek askılarla asın. Renkli tercih ederseniz, gardırop içerisine ayrı bir renk katmış olmuş olursunuz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhabalar,

    Gardırop detoksu hakkında yazdığınız yazı için size teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Bu aralar birçoğumuz evdeyiz ve sadeleşmek için bolca vaktimiz bulunuyor. Son 6 aydır veya daha uzun bir süredir giymediğiniz, size büyük ya da küçük gelen, tarzınıza uymayan kıyafetlerinizi gardırobunuzdan çıkarın, hem gardırobunuz hem zihniniz ferahlasın. 💚 İzninizle gardırop detoksu hakkında yazdığım yazımı ben de sizinle paylaşmayı çok isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/gardirop-detoksu-nedir/

    Sağlıklı ve mutlu günler dilerim. 🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir