1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Yüzünüzdeki Sivilce İzlerini Nasıl Giderirsiniz? İz Gideren Maske Tarifleri


0


Hormon düzensizlikleri ve çeşitli sebeplerden dolayı oluşan iltihaplı sivilceler, yanlış tedavi edildiğinde veya yanış bir ürün kullanımı hemen sonra yüzünüzde geçmeyen izler bırakabiliyor. Bu izler için medikal yöntemleri tecrübe etmek cildinizde yeni bir hasar oluşturabilir. Bu nedenle doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Peki bu lekeleri gidermek için organik doğal yöntem var mıdır? Sivilce izlerini gideren en kolay yöntemler:

Cildinizin alın, çene, yanak burun bölgelerinde çıkan sivilcelere sık sık elinizle dokunmak, ya da sıkarak yok etmeye çalışmak binlerce sivilcenin oluşumuna yol açtığı benzer biçimde hem de yara izi benzer biçimde gitmeyen lekelere sebep olabilir. Bu lekeler cilt üzerinden uzun zaman gitmediği şeklinde zamanla delik gibi görünene küçük çukurlar oluşabiliyor. Doktorunuzun rehberliğinde günümüzde kullanılan iğneli lazer, kimyasal peeling, radyofrekans veya ipli lazer benzer biçimde yöntemlerle de kısa sürede bu izleri giderebiliyoruz. Ancak çıkan araştırmalar sonucunda  bu izleri gidermenin en sağlıklı yolu doğal yöntemleri kullanmak ve aynı zamanda düzenli bir rutin oluşturmaktan geçtiğini ortaya koydu. Oluşan bu lekeleri gidermek için kimyasal yöntemler yerine evde uygulayabileceğiniz ergonomik maskeler hem daha güvenli hem de kısa müddette sonuç almanızı elde edecektir. Hazırladığımız bu yazıda yüzünüzdeki sivilce izlerini yok eden karışımları ele aldık. Herseykadin.com ekibi olarak bu derlediğimiz maskelere birlikte göz atalım..

SİVİLCE LEKELERİNİ GİDEREN EN DOĞAL YÖNTEMLER: 

BAL MASKESİ


Bir miktar balı sivilce izlerinizin olduğu bölgeye sürün. 10 dakika boyunca masaj yapın. 1 saat sonra da ılık su ile temizleyebilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI


1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ve 2 damla lavanta yağını cezvede ısıtın. Karışım ılık hale geldiğinde direk sivilcelerinizin üzerine sürün. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

GÜL SUYU MASKESİ

MALZEMELER:

100 ml gül suyu
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı E vitamini

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın.
3-4 dakika boyunca pamuk yardımı ile cildinizde sivilce izi olan bölgelere uygulayın. Son olarak ılık su ile yıkayın.

LİMON MASKESİ

MALZEMELER:

1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra ocağa alın.
3 dakika kaynadıktan sonra yüzünüze sürülebilecek ısıya gelene kadar bekleyin.
15 dakika cildinizde bekletip, cildinizi temizleyin.

BAL VE ELMA MASKESİ

MALZEMELER:

1 adet elma
3 veya 4 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI:

Elmayı rendeden geçirip üzerine balı ilave edin.
Cildinize sürüp 15 dakika bekletin.
Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap