Teninize Göre Maskara Seçmenin Püf Noktaları
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Teninize Göre Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Makyaj kadınların yüzlerine uygulandıkları işlemin genel tanımıdır. Kadınlar her zaman güzel görünmek ister. Bunun için ciltlerine ve yüzlerine çeşitli uygulamalar yaparlar. Bu uygulamalar içinde yüz maskesi ve makyaj da yer almaktadır. Makyaj yaparken de dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler var. Yüz makyajı yüze uygun yapılmalıdır. Ten rengi, göz yapısı, kirpikler, kaşlar ve dudakların yapısı makyaj yapmadan önce incelenmesi gereken yerlerdir. Kadınlar bunlara dikkat ederek makyaj yaptıklarında kusursuz görünürler.

Maskara Nedir?

Makyaj birçok malzemeden yapılır. Makyaj için en uygun malzemeler yüze göre seçilir. Maskara da bir makyaj ürünüdür. Kirpiklere uygulanan işlemlerde rimel kullanılır. Kirpiklerin daha dolgun veya daha uzun görünmesi için uygulanan makyaj ürünüdür. Maskara, rimel olarak da bilinir. Maskara uygulanarak kirpikler kalınlaştırılabilir. Maskara uygulamadan önce kirpiklerin şeklini ve hacmini göz önünde bulundurmak gerekir. Gözler küçük ve kirpikler hacimsiz ise kesinlikle hacim veren bir maskara tercih edilmelidir. Hacimli maskaralar kirpikleri büyütür ve gözleri belirginleştirir.

Maskara Seçiminde Önemli Unsurlar

Maskara kullanmak isteyenler maskara seçiminde bazı şeyleri bilmelidir. Maskaraların özellikleri ve markaları önemlidir. Maskara kirpiklere uygulanır ve yağlıdır. Sıcakta akmayan bir maskara seçmek her zaman önemlidir. Çünkü gözlerde ıslaklık oluştuğunda maskaranın dağılmaması gerekir. Bu nedenle maskaranın kaliteli olması da gerekiyor. Maskaralar kirpiklerin uzunluğu ve hacmine göre seçilmelidir. Hacim veren maskaralar kirpikleri yoğun gösterir ve makyajı tamamlar. Makyaj yapıldığında maskara kullanarak makyajı ve gözü öne çıkarabilirsiniz. Gözün öne çıkması maskara sayesinde olur. Maskara seçiminde göz yapısı ve ten rengi de bilinmelidir. Yüze en uygun maskara seçilirse en güzel makyajlar da ortaya çıkar.

Maskara Seçiminde Ten Rengi

Cilt tonu makyajın önemli bir unsurudur. Çünkü makyaja başlamadan önce teninize en uygun kapatıcı ve fondöteni seçmek için kontrol edilecektir. Kapatıcı cilt tonuna en yakın olmalıdır. Cilt tonunuza uymayan kapatıcı ve makyaj ürünleri başarılı bir makyaj yapmanızı sağlamayacaktır. Maskara da cilt tonuna göre seçilir. Koyu rimel, açık kirpiklere sahip kişiler için uygundur. Bu sayede kirpikler olduğundan daha büyük ve kalın görünür. Ayrıca maskara seçiminde cilt tonu ile uyum da önemlidir. Sarışın ve açık tenli kadınlara koyu siyah rimel önerilmez. Makyajı daha güzel hale getirmek için bu unsurlara dikkat etmenizi önermekteyiz.

Maskara Nasıl Uygulanır?

Kirpiklere uygulanan maskara da gözlerin güzelliğini vurgulayabilir. Renkli gözlü kadınlara rimel sürüldüğünde göz rengi daha belirgin hale gelir. Ayrıca rimel sürmeyi de bilmek gerekir. Maskara sürülen kirpiklerin kuruluğu, maskaranın iyi sürülmesini sağlar. Maskarayı aşağıdan yukarıya doğru sürmek gereklidir. Sürerken maskarayı dağıtmamak da önemlidir. Maskara düzgün uygulanmadığı takdirde yayılabilir ve göz altlarına bulaşabilir. Gözlerin altındaki kirli görünüm hoş değildir. Bunun için maskara iyi sürülmelidir. Alt kirpiklere rimel uygularken göz altlarına da uygulanmalıdır. Böylece kirpikler belirginleşir.

Maskara Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz makyajını tamamlayan bir unsur olan maskara her makyaja uygulanmalıdır. Çünkü maskara makyajı tamamlar ve gözlerin her zamankinden daha güzel görünmesini sağlar. Maskara alırken kirpiklerin hacmine dikkat edilmelidir. Ten rengi ve gözlerin büyük ya da küçük olması da maskara seçiminde etkilidir. Maskaralar küçük gözlü bayanların gözlerini büyük gösterir. Ten rengi maskaraya uygun olmalıdır. Güzel bir makyaj için güzel bir maskara kullanmak gerekiyor. Makyajın kusursuz ve güzel olması için cildinizi iyi tanımalısınız. Yüzünüze en uygun gidecek makyajı yapmalı ve en uygun maskarayı seçmelisiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında