Siyah Noktalardan Kolayca Kurtaran Yöntem
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Siyah Noktalardan Kolayca Kurtaran Yöntem

0

Evde doğal maske hazırlayarak, cilt sorunlarını düzeltebilir ve siyah noktalardan tamamen kurtulabilirsiniz. Siyah noktaları, tıkanmış kirli gözenekleri tamamen temizleyen doğal maske hazırlanışı için;

  • 1 Yemek kaşığı okyanus tuzu
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı limonun suyu

 

 

 

Siyah Nokta Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

Limon hem cildi temizler bununla beraber asidik yapısı ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Tuz ile birlikte kullanılarak, peeling şeklinde ölü hücrelerin atılmasını sağlar, tıkanmış yağlı gözeneklerin temizlenmesini ve siyah noktaların yok edilmesini sağlar.

Tuz ve limon anti bakteriyel özellik sağlayarak, ten yüzeyindeki bakterilerin arınmasını sağlarken, sivilce oluşumunun önüne geçer.

Siyah nokta maskesi için malzemeleri temiz bir kapta karıştırın. Makyajı temizlenmiş cildinize hafifçe şekilde uygulayın. özellikle kırılgan ciltler için özen gösterilmesi gereklidir çünkü tuz, cilt yüzeyine zarar verebilir.

Bütün yüze uygulanır ve 5 dakika bekletilir. Arkasından ılık su ile yıkanır. Bu maske haftada 1 defa uygulanabilir ve tertipli kullanımlar sonucunda daha parlak ve siyah noktasız cilt yapısı kazandırmıştır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap