Siyah Noktalardan Doğal Yolla Kurtulma Maskeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Siyah Noktalardan Doğal Yolla Kurtulma Maskeleri

Genellikle yüzünüzde görünen siyah noktalar burun çevresinde toplanarak kötü bir görünüme neden olur. Bu siyah noktalarla savaşmanın birçok yolu vardır, ancak doğal olmayan yöntem ve ürünleri kullanmak cildinizin yapısına uzun vadede zarar vererek cildinize zarar verebilir. Bu sebeple doğal cilt bakım yöntemlerinden birini sizler için gerçekleştirdik.

Siyah noktaları gidermek için uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler çok iyi sonuçlar vermeyebilir. Eğer önereceğimiz siyah nokta giderme yöntemleri işe yaramazsa mutlaka doktorunuza başvurmalı ve tıbbi yardım almalısınız.

Siyah Noktaları Bitirme Maskesi

Önce limonumuzu yarısını kesip yarısını alıp 4 damla gelicek şekilde balı damlatıyoruz Hazırladığımız bu karışımı yüzümüze ve yoğun siyah noktaların olduğu bölgelere uyguluyoruz. Siyah nokta önleyici maskeyi yaklaşık 5 dakika üzerimizde tuttuktan sonra yüzümüzü soğuk olarak yıkayıp arındırıyoruz.

Burun ve Çevresindeki Siyah Noktalar için Diş Macunu Maskesi

Eski veya daha önce kullanılmış temizlenmiş diş fırçanızı alın, üzerine biraz diş macunu sürün ve dairesel hareketlerle cildinize çok hafif uygulayın. Bu işlemi uygulamadan yaklaşık 5 dakika önce siyah noktaların olduğu bölgeleri ıslatıp yumuşatmanızda fayda olucaktır. Diş fırçası ile cildinizi çok hafif darbelerle ovmalısınız, aksi halde cildinizi tahriş edebilirsiniz. Siyah noktaların yoğunluğunu gidermek için cildinizi sıkılaştırmanız gerekir. Bunun için web sitemizde diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Sirke ve Karbonat ile Siyah Noktaları Yok Etme Maskesi

Az miktarda karbonat ve elma sirkesini karıştırıp siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere uyguluyoruz. Daha sonra cildimizde yaklaşık dakika bekletip yıkıyoruz. Siyah noktaların nasıl yok olduğunu göreceksiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Kür Tarifi

Bir miktar elma sirkesi ve biraz kili karıştırarak bir madde elde edersiniz. Bu malzemeyi cildimize sürüyoruz, bekleyip yüzümüzden temizliyoruz. Bu maske siyah noktaları yok etme etkisine sahiptir.

Yukarıda tariflerini verdiğimiz cilt bakım maskelerini uygulayarak, çok kısa sürede doğal yollarla cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Siyah noktaları yok ederken cildinizin nemlendirme ihtiyacı doğurabilir, bu nedenle cildinizi doğal olarak nemlendirmek için, maske uyguladıktan sonra cildinize biraz yoğurt uygulayabilir ve kuruduktan sonra durulayabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında