Silikon Dudaklar Hakkında Detaylı Bilgilendirmeler
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Silikon Dudaklar Hakkında Detaylı Bilgilendirmeler

Yüze bakıldığında dikkat çeken ilk noktalardan biri dudaklardır. Dudaklarınız ince ve sönük ise basit bir işlemle hacim verebilirsiniz.Bunun yanında dolgunlaşan dudaklarınızla uzun süre çok daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Silikon dudaklar hakkında halk arasında birçok yaygın efsane vardır. Nitekim ameliyata girmeden önce hemen herkesi dinlemeye kalkarsanız gözünü korkutup, yanlış bilgiler vereceklerine emin olabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Silikon Dudak Nedir?

Silikon dudak , dudakların bir permalip kullanılarak daha dolgun yapılmış versiyonudur. Permalip kullanılarak dudakların daha hacimli ve kalın görünmesini sağlayan işlem silikon dudak elde edilmesini sağlamaktadır.
Bilinenin aksine silikon dudak sahibi olmak zorlu bir durum değildir. Dudaklara yerleştirilen permaliple dudağın daha güzel bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır. Silikon dudağın birçok avantajı olduğu kadar dikkate alınması gereken noktaları da vardır.

Silikon Dudak Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon dudak yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ne yapacağınıza karar vermektir.Ne istediğinizi bilirseniz dudağınızın şeklinden pişmanlık duymazsınız.Siz her doktorun kendine has bir tarzı olduğunu unutmamalı ve son teknolojinin kullanıldığından emin olmalısınız.Cerrahi alternatiflerinizi dinlemeli ve kullanılan enjeksiyon tipine bağlı kalmalısınız.Doktorunuzun kaliteli olduğundan emin olduktan sonra istediğiniz dudağa kavuşmanız yalnızca 15 dakikalık bir işlemdir.

Dolgu sonrasında ortaya çıkan morarmalar sizi korkutmamalıdır ancak 7 gün içerisinde sönme ve geçme durumu yoksa muhakkak doktora gösterilmelidir. İyileşme sürecinde herhangi bir aksilik baş gösterdiğinde zaman kaybetmeden muayene edilmelidir.

Dudağa Silikon Enjekte Etmenin Yan Etkileri Nelerdir?

Silikon dudak dışarıdan son derece estetik bir görünüm kazandırır.Ne var ki kişinin bu görüntüyü elde etmesi profesyonel bir doktoru seçmesiyle doğrudan ilişkilidir.Dudağa eklenen permalip bu aşamada çok önemlidir.
Kişinin alerjik reaksiyonla dudağının zarar görmesi yüksek ihtimaldir.Ayrıca permalipte kayma, gerektiği gibi oturmama durumları da ortaya çıkabilmektedir.Bu tür durumlar çok nadir olmakla birlikte, her ihtimale karşı doktorunuzun görüşünü almaya özen gösteriniz.

Bilinenin aksine permalip silikonlu dudaklarda herhangi bir patlama, sıvı sızdırma gibi durumlar yoktur.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında