İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı
  3. Yağlı Saçlara Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlara Saç Bakım Önerileri


Yağlı Saçlara Saç Bakım Önerileri

Yağlı saçlarıyla alakalı zamanı olmayanlara, burada yazacağımız harikulade öneriler sayesinde sizlerde yağlı saçlarınıza ayıramadığınız zamanı az da olsa ayırarak çok kısa süreli şekilde çok iyi değerde siz de yağlı saçlar ve kırılan saçlara özel bakımınızı yapabileceksiniz.

Suyun Sıcaklığına Dikkat

Duş alacağınız zamanlarda saç dökülmelerin en çok yaşandığı durum, çok sıcak sudan kaynaklıdır. Bu nedenle saçlarınızın uç noktalarına az işlemesini istiyorsanız, ciddi zararlar görmemek adına su sıcaklığına dikkat etmeniz önerilir. Biraz daha ılık su ile saç diplerine masaj yaparak saçlarınızda ki kan dolaşımını arttırarak saçlarınızın daha sağlıklı ve hemen yağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Fön Çekmeyin ve Şekillendiricilerden Uzak Durun

Saçlarınıza elbette herkes gibi şekil vermek istiyor olabilirsiniz. Fakat düzleştirici, şekillendirici, fön çekmek ya da maşa… Bunların hepsi, saçlarınıza yoğun zararlar verecektir. Saçlarınızı yakacaksınız ve saçlarınıza bir nevi kötü bir şekilde olumsuz etkilemiş olacaksınız. Bundan uzaklaşmak adına saçlarınızda kırılma, kopma ya da yanma olmasını istemiyorsanız fönden uzak durmanız önerilir.

Saç Nem Oranı

Kirli havadan tutun da yaşadığınız şehrin stresi, sigara ortamı ya da daha birçok nedeni yüzünden saçlarınız olumsuz etkilenmektedir. Nem kaybeden saçlarınız bir süre sonra da solmaya başlayarak görünümü değişecektir. Bu konuda hem duş öncesi hem de duş sonrasında saçlarınıza nem verecek olan kremler kullanabilirsiniz.

Saç Yıkama Süresi Nasıl Olmalı?

Saçlarınızı yıkamak istediğinizde bu konuda sürede önemlidir. Saçlarınızı uzun süreli yıkarsanız eğer saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Örneğin yağların artmaması adına saçlarınızda aşırı şampuan kullanmamalısınız. Devamlı yıkanan saçlar, suya çok fazla maruz kalır ve bu da saçlarda kırılmalar, kurumalar meydana getirir. Bu nedenle haftada 3 kez saçları yıkamak yeterli olacaktır.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yorum Yap