1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Yağlı Saç İçin Önerilen Şampuanlar


0

Yağlı Saç İçin Önerilen Şampuanlar

Saç dibinde bulunan yağ bezelerinin aşırı yağ üretmesinden kaynaklanan saçtaki yağlanma, kadınların sıkça şikayetçi oldukları bir durumdur. Yağlı saç tipine sahip olan kadınların saç yıkama şekline ve kullandıkları şampuana çok dikkat etmesi gerekir.

Su ile yağ birbirine karışmadığından saçlar önce şampuanlanıp sonra ıslatılmalıdır. Bununla birlikte yağlı saçlar için önerilen şampuanlar kesinlikle kremsiz, protein ve yağ içermemesi gereklidir. Aksi halde saçı yağdan arıtamadan daha fazla yağ üretmesine neden olunur. Saçın yağlanmasını engelleyip, yağın saç derisinden giderilmesi için uygun şampuan kullanılmalıdır. Bu şampuanların içeriğinde kükürt, ardıç katranı gibi maddelerin bulunması yağlanmayı engelleyerek daha sağlıklı ve hacimli bir saça sahip olunmasını sağlar. Kimyasal şampuanlarda yağlanmayı tetikleyen birçok madde bulunduğundan istemsiz olarak saçtaki yağ oranını yükseltmeye sebep olunabilir. Bu nedenden dolayı kimyasal yerine bitkisel şampuanları tercih etmek daha faydalı olacaktır. Yağlı saç bakımı bu şekilde yapılabilir.

Eğer saçtaki yağlanma sorunu ile başa çıkamıyorsanız bir uzman yardımı ile doğru seçim yaparak saçın yağ oranını en aza indirip, sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap