1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Saç Bakımı İçin Yağ Önerileri


0

Saç Bakımı İçin Yağ Önerileri

Saç bakımı için kullanabileceğiniz birbirinden farklı, fazlaca kullanabileceğiniz saç bakım yağları vardır. Bu yağlardan avokado, at kestanesi, saf zeytin yağı, ceviz, tatlı badem yağı ve de benzer birçok yağlar kullanılmaktadır.

Bu yağlarla beraber, saçlarınızı besleyebilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kez, saçlarınızın diplerine banyo öncesinde harika bir şekilde bakım yapılabilir. Saçlarınızın hem doğal uzamasını sağlarsınız hem de saçlarınızın kırılmasını engellemiş olabilirsiniz. Ayriyeten saçlarınızın daha güçlü uzamasını sağlayacağınız gibi, parlak saçlara da bu yağların besleyici gücüyle ulaşabilirsiniz.

Dökülen Saçlara Yağ Önerisi

Saçlarınız normalden fazla şekilde dökülme, kırılmaya ya da seyrelmeye uğruyorsa susam yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca portakal yağı, melisa ve lavanta yağını saf zeytinyağına katarak da ayrı bir canlılık kazandırabilirsiniz.

Dökülen saçlar için biberiye ve kekik yağlarını da kullanabilirsiniz. Ancak bu yağların temiz saça uygulanması önemlidir. Ayrıca yağ ile bakım uygularken, saç diplerinizi parmaklarla da ovuşturarak yedirmelisiniz. Bu sayede kılcal damarların harekete geçmesini sağlar, saç köklerinize bu yağların besleyici özelliklerini aktarmış olabilirsiniz.

Boyalı Saçlara Yağ Önerisi

Saçlar boya gördüyse eğer, saçlarınızın soluk olduğunu ya da cansız saçlarınızın göreceksiniz. Bunun için canlandırıcı etkiler sağlayacak şekilde bakımlar yapabilirsiniz. Bu konuda ise, buğday yağı etkilidir. Çünkü bu yağda E vitamini var ve canlandıracak etki ile birlikte, saçlarınızın daha canlı ve havalı olmasını sağlamanız mümkündür.

Saf zeytin yağını da kullanabilirsiniz. İçerisine portakal yağı ve melisa yağı katıp, canlandırıcı özelliğini arttırabilirsiniz. Tatlı badem yağı ve tatlı elma yağıyla beraber hem ışıltılı saç hem de saçlarınızın köklerini besleyici etki bırakmasını da sağlamış olabilirsiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap