1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Mevsimlere Göre Saç Bakımı Yapımı


0

Mevsimlere Göre Saç Bakımı Yapımı

Her mevsim saçınız bir bebek misali bakım ister. Yaz aylarında özellikle güneş ışınları, deniz- havuz suyundan koruyucu özelliğe sahip şampuanlarla saçlarınıza bakım yapmalısınız. Saçlarınızın kurumasına, saçlarınızın renginin açılmasına ya da saç uçlarında kırıkları engellemek amacı ile saç bakımı yapmalısınız.

Saçlarınızı deniz ve havuz suyundan korumak amacı ile hele de saçlarınız boyalı ise bone kullanımını asla ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızı deniz ve havuzdan çıktıktan sonra da yumuşak bir şampuan ile yıkamalısınız. Güneşin zararlı etkilerine karşı saçınızı koruyucu etkilere sahip şampuan ya da saç bakım ürünü kullanımı tercihinde bulunmalısınız.

Saçlarınız çok kuruyor ise saçlarınızı koruyucu maske kullanımını iki günde bir gerçekleştirebilirsiniz. Kış döneminde de saçlarınızdaki yağ oranı ve kuru kalma oranı da yapılan bakıma göre değişkenlik arz etmektedir. Saçlarınızı kış aylarında daima az şampuan ile yıkamanız gerekmektedir.

Şampuanı fazla kullanıp hele bir de iyi durulamamanız durumunda saçlarınızda aşırı kepeklenme durumu oluşumları görülmektedir. Bu mevsimde saçınızı yıkarken kullanacağınız şampuanı bir miktar ılık su ile sulandırıp saçınızda ondan sonra uygulama gerçekleştirme tercihinde bulunmalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi kullanmanız da yerinde bir tercih olacaktır. Sonbahar mevsiminde ise saçlarınızı yazdan kalma yıpranmaları gidermek için öncelikle saçlarınızı kısaltarak işleme başlayabilirsiniz. Ardından yoğun nemlendirici etkileri ile saça bakım maskesi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Haftada iki ya da üç kere saç bakım kürü kullanımı ile zaman içerisinde saçınız için en etkili bakımı gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Saçlarınızı kış döneminin ardından fazlası ile yıpranmış olduklarından ilkbahar dönemine geçişte zaten fazla çatallaşma oranı saçınızın vazgeçilmezleri arasında olacaktır.

Saçlarınız uzadıkça yıpranma oranlarının artışı da bu durum oluşumunun zeminini oluşturmaktadır. Saçlarınızda tıpkı sonbahar döneminde yaptığınız gibi sağlıklı saça kavuşana kadar kısaltmanız doğru olacaktır. Saç tipinize uygun kür kullanımlarında bulunmanın yanı sıra saçınızı aşırı fönden korumayı da ihmal etmemelisiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap