1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Kırık Saç Uçları İçin Bakım Önerileri


0

Kırık Saç Uçları İçin Bakım Önerileri

Bir kadının saçları her zaman en büyük silahıdır. Kadınlar bakımlı ve dikkat çeken saçlar ile her zaman ilgi odağı olmak isterler. Ancak saçların bakımı biraz zordur. Bu yüzden sürekli yağlar, saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Birçok kişi saçlarının kırık olmasından şikayet eder. Elbette bunlarında çözümleri vardır.

Kırık saçlar saçın sağlıksız görünmesine neden olduğu gibi devamlı kestirmeniz gerekiyor. Saç uçlarının kırılmasının en büyük nedenleri arasında saç spreylerini kullanılması, ısıya karşı dayanıklı kurutma makineleri, saç düzleştiricileri gibi ürünler hızlı şekilde kırılmasına neden olmaktadır. Güneşin zararlı ışıkları da elbette kırmakta ve kimyasal ürünler saça aşırı derecede zarar vermektedir.


Saçlarınızın kırılmaması için birçok kozmetik markaları ve eczanelerde ürünler yer almaktadır. Ancak böyle hazır ürünler kullanacaksanız kesinlikle daha organik, daha hafif ve saçları yıpratmayan cinsten olanları tercih etmeniz gerekiyor. Ancak en güzel yöntem doğal olan ürünleri sürekli bir şekilde kullanmanızdır.

Badem yağı, hint yağı gibi ürünler saçlara mükemmel bir bakım yaptığı gibi dolaşmasına da engeldir. Bu yağları belirli ölçülerde karıştırdıktan sonra temiz saça uygulamalısınız. Daha sonrasında birkaç saat sarılı bir tülbent ya da havluda bekleterek saçlarınızı yıkamalısınız. Yağlar ayrıca saçlara nem kazandıracaktır. Kuru saçlar ve karasal iklimler saç uçlarının kırılmasına büyük etkendir. Saçlarınızın tamamına bakım yapmak için yeteri kadar vaktiniz yoksa o halde uç kısımlarına uygulamanız yeterlidir.

Ayrıca saçlarınıza ara sıra kil maskesi uygulayarak mükemmel değişimi görmelisiniz. Saçlarınızın beslenmesi ve hızlı uzaması için hint yağı olmazsa olmazlar arasındadır. Bunları yaparken düzenli bir yaşam biçimi ve sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Meyve, sebze ve dahası bol su tüketimi vücudun her yeri için son derece önem taşıyor. Bundan dolayı saçlarınıza bakımı öncelikle yaşam tarzınızı değiştirerek başlamalısınız.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap