Makyaj Uzmanından 7 Makyaj Taktiği
 1. Anasayfa
 2. Makyaj

Makyaj Uzmanından 7 Makyaj Taktiği

0

Makyaj Uzmanından 7 Makyaj Taktiği

1- Ruj uygulaması: Ruj sürdükten sonra dudak çevresine kapatıcı uyguladığınız taktir de dudaklar daha ön plana çıktığını gözlemlemiştir. Dudaklarınızın normalden daha dolgun görünmesini istiyorsanız dudak ortasını her zaman parlak göstermelisiniz. Bunun için rujunuzla aynı renk lip gloss’u dudak ortasına sürdükten sonra hafifçe dağıtabilirsiniz.

2- Maskara uygulaması: Maskaranızı uygularken dikey bir halde kirpiklere sürmek yerine kirpik diplerinden başlayıp, zikzak haraketlerle uyguladığınızda tüm kirpiklerinize maskarayı sürebilirsiniz. Böylelikle daha hacimli ve gür bir görünüm katmış olursunuz.

3- Eyeliner uygulaması: Eyeliner uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eyeliner’ın kuyruğunu eşitlemektir. Kuyruğun bitim noktasını belirlemek için iki küçük nokta oluşturup, ondan sonra o nokta üzerinden bir çizgi çekerseniz düz ve eşit kuyruklu bir eyeliner’ınız olur.

4. Cildinize Uygun Fondöten Rengini Bulmanın Yolu

Fondöten uygularken en önemli kısım doğru rengi bulmaktır. Doğru rengi bulmak için fondöteni bileğinizin iç kısmına yada elinize uygularsanız hiçbir zaman eşit bir cilt tonu elde edemezsiniz. Doğru renk için fondöteni mutlaka çene veya yanaklarınızda denemeniz gerekmektedir. En doğru sonucu almak için ise mutlaka sünger veya fondöten fırçası ile uygulayabilirsiniz. Fırça ile uygulanan fondöten daha transparan bir sonuç verecek ve cildinize hiç fondöten sürmemişsiniz gibi görünüm verecektir. Daha kalıcı bir sonuç almak isteyenler ise sünger ile uygulaması en doğru tercih olacaktır.


5- Far uygulaması: Far sürerken dikkat edilmesi önerilen en önemli nokta, far fırçasını sağa sola hareket ettirerek uygulamak yerine kirpik diplerinden başlayıp 90 derece yukarıya doğru sürmektir. Böylelikle hem kirpik diplerinde boşluk kalmaz ve farın gözle görülen rengini ortaya çıkacaktır. Göz kapağının tamamına böyle far sürerseniz, hem diğer yöntemdeki gibi göz çevresine farın tozları dökülmeyecek ve bulaşmayacak hem de sürdüğünüz far gün boyu kalıcı olacaktır.

6- Kontür uygulaması: Kontür uygulaması yaparken en kolay sonucu almak için şakak, elmacık kemiği ve çene kemiği hattınıza “3” rakamı çizip fırça ile dağıtırsanız en doğru ve pratik yolu yapmış olacaksınız. Saç çizgisi boyunca devam eden kontur uygulaması her zaman daha şekillendirilmiş bir yüz ortaya çıkarmaktadır.

7- Highlighter uygulaması: Highlighter uygularken ise kaş altınızdan elmacık kemiği üstüne “2” rakamı çizip dağıtırsanız makyajınız da kusursuz şekilde parlar.

Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir