1. Anasayfa
 2. Makyaj

Kahverengi Göze Nasıl Makyaj Yapılır?


0

Kahverengi Göze Nasıl Makyaj Yapılır?

Makyaj yapan bayanların en çok özendiği yerleri gözleridir. Çünkü gözler tüm güzelliğin ortaya çıkmasını sağlar. Makyajda en önemli nokta hiç kuşkusuz gözlerdir. Bu bakımdan göz makyajını yaparken oldukça özen göstermek gerekmektedir. Göz renginize uygun makyaj ürünlerini kullanabilirsiniz. Fakat kahverengi göze sahip olanlar diğer göz renklerine göre daha şanslılardır. Çünkü kahverengi gözler tüm renkler için uygundur.


Göz rengi koyu kahverengi olanların kullandıkları farlar koyu ve orta tonlardaki renklerden oluşmalıdır. Mürdüm rengi, gri tonları ve siyaha yakın bordolar kahverengi gözlü bayanların göz makyajında kullanması gereken renklerdir. Ayrıca kahverengi göze sahip olan bayanlar maskara ve eyeliner kullanırken siyah renklilerini kullanmalılar. Koyu kahverengi göze sahip olanlar siyah rengin yanında kobalt mavisini de kullanabilirler. Kobalt mavisi kontrast ve gölgeler sayesinde harika bir görünüm sunar.

Kahverengi gözlüler için eyeliner kullanmak önemlidir. Metalik tonlarda kullanılan eyeliner göze ayrı bir hava katar. Gözün üstüne sürülen ve mavi renkte olan farın üzerine uygulayacağınız gri metalik tonlardan oluşan eyeliner kahverengi gözü vurgulayarak ön plana çıkmasını sağlar. Kahverengi gözleri ön plana çıkaran bir diğer renk ise mordur. Mor renkten oluşan kalemler uygulanabileceği gibi mor farlarda uygulanır. Mor far kullanıldığında göze sürülecek olan kalem siyah renkli olmalıdır. Kahverengi gözler diğer göz renklerine göre makyaj konusunda daha geniş bir uygulama imkanına sahiptir.

 

 

Okumaya Devam Et
Emoji İle Tepki Ver
 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir