1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Kadınları Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları


0

Kadınları Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Kadınlar, güzellikleri uğruna bazen yanlışa düşebiliyor. Bu yanlışların başında, güzelliklerini ortaya çıkarabilmeleri için yaptıkları, fakat bazen facia ile sonuçlanan makyaj hataları geliyor. Gelin isterseniz, kadınları yaşlı gösteren makyaj hatalarına bir göz atalım.

İlk olarak, kusurları örtmeye yarayan fondöten ile başlayalım; Fondöteni sürekli kullanmanın, cilde zarar verdiğini söylemeden geçmeyelim. Yüzde bir maske varmış gibi andıran, fondötenler, aşırı sürüldüğü taktirde karakterist mimik çizgilerinizi dahi kapatarak kadınların olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Ayrıca bu görüntü, dışarıdan bakıldığında da hoş durmuyor. Tüm yüze fondöten sürmek yerine, sizi rahatsız eden yerlere, ten renginize en uygun fondöten ile hafif rötuşlar yapmak en doğrusu.

Göz makyajında da, aşırı koyu renkleri seçmek de kadınları yaşlı gösteren makyaj hatalarından. Koyu renkli göz makyajı yaparak, buğulu gözlere sahip olacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bayanlar. Bu şekilde sadece yaşınızdan büyük görüneceksiniz.Bunun yerine daha hafif ve açık renkli göz makyajı yaptığınızda, kişiliğinizin ne kadar renkli olduğu izlenimi vereceksiniz.

Bir diğer hata ise maskara, hem üst hem de alt kirpiklere sürülen maskaralar, abartılı bir görüntü yaratıyor. Bunun yerine, sadece üste maskara sürmeyi, alt kirpik diplerinizide kalem çekmeyi deneyebilirsiniz.

Gelelim dudak kalemlerine, rujumuz ile farklı tonda çekilen dudak kalemleri, kadınları yaşlı göstermeye fazlası ile yetiyor. Bunun yerine dudağınız ile aynı renkte bir kalem ile bariz, belirsiz çerçeveler çekebilirsiniz veya çerçeveden tamamı ile uzak durmalısınız. Bunun yerine hafif renkli dudak balmları sizin için uygun olacaktır.

Koyu renkli ve toz allıklarda bayanlar için hüsran ile sonuçlanacak seçimler arasında. Unutulmamalıdır ki, toz allıklar ve pudralar kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bunun yerine şeftali ve pembe tonlu , krem allıklar daha ideal.

Son olarak kalın görünümlü koyu kaşlar. Kalın kaşların, daha dikkat çekici ve güzel göründüğünü düşünüyorsanız, yine yanılıYorsunuz bayanlar. Aksine, kaş kalemi kullanırken kendi kaş renginizden daha açık tonları tercih etmeniz daha ideal.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap