1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

İlkbahar İçin Makyaj Önerileri


0

İlkbahar İçin Makyaj Önerileri

Az ya da çok her kadın hiç şüphesiz makyaj yapmayı sever. Ancak yerinde ve doğru makyaj uygulaması bir kadını çekici hale getirmektedir. Bu yüzden makyaj tüyolarını daima iyi bir şekilde öğrenmelisiniz. Havaların ısınması ile birlikte doğanın kendini ortaya çıkartması, güneşin sıcaklığı ile her yer ışıltılı hale geliyor. Canlı ve taze olan ruh durumunuzu hiç şüphesiz makyajlarınıza da taşımanız gerekiyor.

2019 sezonun bahar renkleri arasında sarı,mor, yeşil,kırmızı gibi göz alıcı renkler bulunmaktadır. Elbette makyaj en fazla gözde dikkat çeker ve bu konuda hemen bir palet elde etmelisiniz. Bunun hemen ardından siyah olan göz kaleminiz sayesinde alt kirpiklerinize doğru kuyruklu şekilde çizgi çekmeniz gerekiyor.

Elbette göz makyajının olmazsa olmazı rimellerdir. İyi ve dolgunluk veren bir rimel sayesinde kısa sürede gözlerinizi çekici hale getirebilirsiniz. İlk olarak yüzünüzü güzel bir şekilde pürüzsüz hale getirmelisiniz. Daha sonrasında kirpik kıvırıcı ile ardından rimel sürmelisiniz. Oldukça hafif bir şekilde allık ile yanaklarınızı dolgunlaştırarak turuncu renkte olan rujunuzu uygulamanız yeterlidir.

Bunun yanı sıra bahar rengi beyaz göz kalemleridir.Gözlerinizin daha parlak görülmesi ve aydınlanması için son derece önemlidir. Beyaz renkte olan göz kalemlerinizi kirpiklerinizin diplerine kadar sürmeniz gerekiyor. Ardından göz kapaklarına beyaz renkte kalem çekerek fırça ile dağıtmalısınız. Gözünüze siyah renkte kalem çekerek ardından rimel uygulamalısınız. Alt kirpiklerinize beyaz renkteki göz kalemini uygulayarak bitirmeniz gerekiyor.

Daha da önemlisi pembe renkte dudaklar baharın olmazsa olmazıdır.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap