1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Göz Makyajı Püf Noktaları


0

Göz Makyajı Püf Noktaları

Makyaj yaparken çoğu zaman saatlerimizi harcarız. Fakat bazı püf noktaları öğrendikten sonra, makyaj yapmanın kolaylığı içerisinde sizlerde hem hızlı hem de pratik şekilde makyaj yapımını tamamlayabilirsiniz. Yüz hatlarınız ve renk tonunuzu bildikten sonra, hem doğru hem de kolay makyaj yapımını sağlayabilirsiniz. Yüz tipine göre makyaj değişiklik gösterse de arada ön plana çıkartacağınız harika bir şey, yüzünüzün hatları olacaktır.

Eğer ki gözlerinizi ön plana çıkartmak gibi hedef varsa, siyah göz makyajı ile belirgin hale getirebilirsiniz. Küçük gözleri olanlar için daha büyük göstermek için yapacağınız uygulama, gözlerinizin üzerine göz kalemi çekmek olacaktır. Göz kapaklarında açık tonlarda far kullanmak, büyük gözlerinizin olması adına iyi bir uygulama olacaktır.


Yorgun hissettiğiniz anlarda, göz altlarınız yorgunluktan morarmış gibi duruyorsa beyaz sürmeyin. Bunun yerine beyaz renk morlukları kapatmadığından sarı tonlarda kapatıcı kullanabilirsiniz. Beyaz renk, morluklarınızı kapamaz; bu nedenle göz altında ki morlukları kapamak için sarı tonları kullanmanız daha uygun olur.

Göz renginizin de uyumuna dikkat ederek makyajınızı yapmalısınız. Göz renginizin renk tonuna göre makyaj renginde de şıklığı ön plana çıkartabilirsiniz. Gözleriniz çok yaşlı ya da göz kalemi sürekli akma gibi dertlerle sizleri uğraştırıyorsa, eyeliner kullanıp daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Gözler, yüz hatlarında en çok ilgi çeken bölge olması nedeniyle önem verilmesi gereken bölge olacaktır. Bu nedenle gözünüzde yapısal olarak dikkat etmeli ve birçok denemede bulunarak püf noktalardan sakınmamalısınız.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap