1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Eyeliner Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


0

Eyeliner Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz makyajı yapılırken kullanılan eyeliner doğru kullanıldığında gözün güzelliğini tamamen ön plana çıkarmaktadır. Uygulaması zor olmasına rağmen özenle sürüldüğünde etkileyici bir görünüm oluşturmaktadır. Eyeliner uygulanırken oldukça dikkat edilmelidir. Çünkü içerisinde bulunan etken maddelerden dolayı kolay kolay temizlenmez. Hatalı sürüldüğünde temizlemesi zordur ve üstü de diğer makyaj malzemeleriyle kapatılamaz. Bu yüzden eyeliner sürerken oldukça dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir.


Makyaj yaparken likit eyeliner kullanırsanız daha kalıcı bir göz makyajına sahip olursunuz. Göz kapağınıza eyelineri sürmek için nokta uçlu fırça kullanmanız gerekmektedir. Nokta uçlu fırça eyelinerin içinde bulunduğu kaptan çıkarıldıkta sonra fırçadan oluşan topaklanmalar temizlenmelidir. Temizleme işlemi gerçekleştikten sonra eyeliner göz pınarlarından başlanarak kirpik diplerine doğru sürülmelidir. Daha sonra göz kapağına ve kapağın dışına doğru uygulanmalıdır.

Eyeliner sürerken doğal olarak göz kapanır. Ancak göz açık bir şekilde sürülebilirse eyeliner göz kapağının şekline göre sürülmüş olur ve daha doğal ve güzel görünmesini sağlar. Eyelineri tek çizgi olacak şekilde sürmeye çalışmak zordur. Bunun yerine eyelinerin sürüleceği başlangıç eri ve bitiş yeri işaretlendikten sonra arası doldurulmalıdır.

Düşük göz kapaklarına sahip olanlar eyelineri kalın sürmemeye dikkat etmeliler. Kirpik diplerine ince bir çizgi halinde çekmeliler. Yuvarlak gözler sahip olanlar ise gözlerini çekik göstermek için eyelieri ince bir hat halinde sonuna doğru çektikten sonra kalınlaştırmalılar.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap