1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Burun Şekline Göre Makyaj Tüyoları


0

Burun Şekline Göre Makyaj Tüyoları

Burun makyajda önemsenmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Doğru kontürleme tekniği ile burundaki kusurlar saklanabilir; burnun güzel yanları ortaya çıkarılabilmektedir.

Düz burunlu,

İseniz yapmanız gereken en doğru makyaj tekniği burnunuza derinlik katarak gerçekleşecektir. Kaşların bitiminden burnun ucuna kadar her iki taraftada eşit şekilde kontürleme yapılarak burun kemiği belirginleştirilebilir; başarılı bir şekilde buruna derinlik katılabilir.

Üçgen burunlu,

İseniz burun ucunun iki yanı ( burun kapaklarınız) eşit ve koyu bir şekilde kontürlenmelidir. Burnun üst noktasını daha geniş göstermek için gözlerinizin burun köprüsüne yakın iç kısımlarını aydınlatmalısınız. Böylelikle burnunuzun geniş olan kısmında daraltma dar olan kısmında ise genişleme sağlayabilirsiniz.

Eğri burunlu,

İseniz burnunuzu kontürleme yöntemi ile her iki tarafını da eşitleyerek gerçekleştirebilirler. Dışa doğru çıkık olan tarafta yukarıdan aşağıya düz kontür; içte kalan tarafta da aydınlatıcı sürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Burnunuz yuvarlak,

İse işiniz daha kolay gerçekleşecektir. Burnunuzun geniş olan burun kapağında kontür uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra iç kısımlarda da kontürleme işlemi gerçekleştirip burun kemiğinin üst kısmında aydınlatıcı sürülerek çok boyutlu görünüm elde edebilirsiniz.

Köprülü bir burnunuz,

Varsa da çözüm yolu var hemen paniğe kapılmayın. Bu burunlulara önden bakıldığı zaman kemik etrafındaki bölge derin ve gölgeli görünmektedir. Bunun önüne geçmek için kaşların arasından başlayıp burun kemiğine kadar aydınlatma gerçekleştirmelisiniz.

Burun dar,

İse burun kenarlarında genişleme gerçekleştirmek yerine aydınlatıcı kullanımı işle genişleme gerçekleştirmelisiniz. Göz içlerinden burun kapaklarının başladığı noktaya kadar burnun iki tarafına eşit miktarda aydınlatıcı sürülerek burun kenarları daha geniş gösterilebilir.

Makyaj yaparken burun ile ilgili bu püf noktalarından yararlanarak en iyi makyajı yapabilme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap