1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Kolayca Yapılabilecek Yüz Maskesi Tarifleri


0


Evde yüz maskesi tarifleri yapmak her geçen gün daha da popüler hale geldi. Bunun sebebi kimyasal ve hazır olarak satılan yüz maskelerinin çeşitli yan etkiler barındırması ve pahalı olması başlıca nedenler arasında diyebiliriz. Sadece evinizde rahatlıkla bulabileceklerlerinizle kendi yüz maskenizi hazırlamak oldukça kolaydır. Üstelik hazırladığınız maskenin içerisinde ne olduğunu siz biliyorsunuz ve tamamı doğal ve bitkisel maddelerden oluşur.

Bu sayede güzelleşirken sağlığınızı da korursunuz. Yüz maskelerinde kullanacağınız bitkisel ürünleri, almak istediğiniz sonuca göre  değiştirmek mümkündür. Yüz maskesi erkek kadın fark etmeksizin uygulanabilmektedir.

 

Cilt Nelerden Etkilenir?

Cildimizi etkileyen birçok şey vardır. Bu ciltte lekelenmeler, sivilceler, siyah noktalar ve başka etkiler bırakabilir. Evde yapılabilecek yüz maskeleri birçok sıkıntıya çözüm olmaktadır. Bu sayede istediğiniz şekilde maskelerimizi kolaylıkla hazırlayabiliriz. İçerisinde kullanacağınız maddeler, istediğiniz sonucu verir özellikte olmalıdır. Cildinizi etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Alkol
  2. Sigara
  3. Yorgunluk
  4. Uykusuzluk
  5. Güneş
  6. Makyaj
  7. Sağlıksız beslenme

En İyi Cilt Maskesi Tarifleri

Yüz temizleyici maske yapımı içi evde eşyaları kullanmanız yeterli olacaktır. En etkili yüz maskesi tarifleri şu şekilde sıralanabilir:

Bal maskesi: Bir çorba kaşığı balı yüzünüze sürebileceğiniz gibi, içerisine limon, badem koyarak cildinizi daha da yumuşatmasını sağlayabilirsiniz. Balı masaj hareketleriyle yüzünüze yedirin.

Salatalık maskesi

Belki de en bilinen maskelerden biri de salatalıktır. Bir salatalığı soyun ve iyice ezin. Bu haldeyken yüzünüze masaj uygulayarak sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Gözünüze de iki dilim salatalık ayırabilirsiniz.

Gül maskesi

Gül maskesi de sık kullanılan yüz maskesi tarifleri içerisindedir. 5 adet kırmızı gülü iyice ezin ve macun haline getirin. Elde edilen maddeyi yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekleyin.

Domates maskesi

Özellikle siyah nokta ve sivilcelerle savaşan domates, ikiye bölünüp yüzünüze sürülerek uygulanır. Oldukça basit olan bu yöntem eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Çilek maskesi

5 adet çileği ezip içerisine biraz bal karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Hem enerji verir hem de cildi yeniler.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap