Kırılan ve Dökülen Saçlara Özel Bakım Tavsiyeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Kırılan ve Dökülen Saçlara Özel Bakım Tavsiyeleri

0

Saçlarınızın cansız ve solgun görünmesine sebebiyet veren saç kırıklarını ortadan kaldırmak için birbirinden etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Kuaförde saatlerce zaman harcamak istemeyen kadınlar ve saçları çabuk kırılanlar için özel bakım önerileri yazımızın devamında kolayca ulaşabilirsiniz.

Saçlarınız sürekli ısılı işleme maruz kaldığında ya da kimyasal boyalar sebebiyle uçlarında kırılma görülmesi gayet normaldir. Bunlar için, sık sık kuaförlerde randevular alıp bakımlar, kesim işlemleri yaptırmaktansa dikkat edeceğiniz bazı yöntemler bu probleminin önüne geçebilir. Siz de çabuk kırılan saçlardan şikayetçiyseniz hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz. Unutmayın incinen saçlar dökülmeye ve kopmaya çok çok müsaittirler. Zamanla saçlarınız iyice dökülerek cılız bir hal alabilir. Kısa sürede hızlı ve pratik çözümlerle bu kırılmalara müdahale etmelisiniz.

Saçlarınız kırılmaya çok müsaitse, duş alırken mutlaka bir nemlendirici kullanmalı ve güzelce masaj yaparak tüm saçınıza uygulamalısınız. Aynı şekilde duş sonrası da nemlendirici de uygulayabilirsiniz.

Eğer saçlarınızın ucu çabuk yıpranıyor ise evde her ay ufak ufak kesebilirsiniz. Çünkü saç zayıflamaları, saç diplerine doğru ilerlerse bu durum saçlarınızın zayıflamasına sebebiyet verecektir.

Saçlarınızı sık sık nemli tutmak için düzenli olarak nemlendiriciler, maskeler ve gerekirse yağlar kullanmak saçlarınıza fazlasıyla iyi gelecektir.

Örneğin;

AVOKADO MASKESİ;

1 adet avokado ile iki yemek kaşığı zeytin yağını güzelce karıştıralım. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürüp, 25-30 dakika kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

ARGAN YAĞI MASKESİ;

2 yemek kaşığı zeytin yağıyla 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı ve 1 tatlı kaşığı argan yağını karıştıralım. Hazır hale gelen karışımı saçlarınızın uçlarına masaj yaparak yedirin. 1 saat beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.

HARDAL YAĞI MASKESİ;

1’er yemek kaşığı zeytin yağı, hint yağı ve hardal yağını kasede karıştırıyoruz. Bu karışımı tüm saçlarınıza eşit miktarda olacak şekilde sürün. 2 saat bekledikten sonra ılık su yardımıyla saçlarınızı temizleyin. Haftada 1 kez uygulandığında kurumuş ve uçları kırılmış saçlara iyi geleceğine garanti veriyoruz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap