1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Hızlı Saç Uzatan Etkili Yöntemler


0

Hızlı Saç Uzatan Etkili Yöntemler

Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı evde yapacağınız yöntemlerle 1 haftada kolayca uzatabilirsiniz. Uzmanların da önerdiği saç uzatan mucize kürleri derleyerek saçlarının bir an önce uzamasını isteyen kadınları mutlu etmeye geldik. Birbirinden doğal saç uzatan kür tarifleri yazımızın detaylarında…

Yapılan araştırmalar genel hatlarıyla bir saç ömrünün 3-4 sene kadar aktif bir süreç içerisinde bulunduğunu ve bu dönemden sonra birkaç gün içinde geçiş dönemine girmiş olduğu hemen sonra ise üç ay kadar bir dönem içinde dinlenme evresine girdiğini söylenmektedir. Saçlar günde 1/3 mm (ayda ortalama 1cm) kadar uzamakta ve günde dökülen saç miktarı 100 tel civarında olmaktadır. Elbette saça doğru bir bakım uygulayarak ve olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırarak bu uzama hızını artırabilirsiniz.

Saçlarınızı sağlıklı, parlak ve canlı bir şekilde uzatmak için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Organik yöntemler saçları yıpratmadan ve özüne zarar vermeden saçların uzamasına yardımcı olurken kimyasal içerikli ürünler saç köklerinin zayıflamasına bununla birlikte yıpranarak kırılmasını sağlayabilir. Siz de saçlarınızın 1 haftada sağlıklı bir halde uzamasını istiyorsanız hazırlayacağımız en doğal yöntemleri test edip deneyebilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI

Eski zamanlardan beri kullanılan biberi yağı, saç derisini besleyerek aynı zamanda saç dökülmesine de birebir iyi geliyor. Uzmanlar tarafından da önerilen biberiye yağı, içerdiği anti-inflamtuar sayesinde tıkanan saç köklerini açarak hızlıca uzamasına yardımcı oluyor.

MALZEMELER

  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

İki malzemeyi bir kasenin içerisinde güzelce karıştırıyoruz. Daha sonra saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca saçınızda bekleterek uyandığınızda yıkayın. Biberiye yağını saç kremi ya da şampuanınızın içerisine de ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı hafta 2 veya 3 kez yapabilirsiniz.

SOĞAN SUYU

Son zamanlarda popüler olan soğan suyu; saç uzatma, saç dökülmesini önleme, yeni saç çıkarma, beyaz oluşumunu engellemek gibi saç problemlerini tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Soğanın içerisinde bulunan kükürt, kan dolaşımını arttırarak hızlı saç uzatma etkili sağlar. Siz de saçlarınızın hızlıca uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız soğan suyu kürünü yapabilirsiniz.

MALZEMELER

  • 2 adet büyük boy soğan
  • Pamuk

YAPILIŞI

Soğanı ortadan ikiye bölerek suyunu çıkartıyoruz. Daha sonra pamuk yardımıyla saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. 15 ile 20 dakika arası beklettikten sonra şampuan ile saçınızdan arındırabilirsiniz. Bu yöntemden hemen etki almak istiyorsanız haftada bir kaç kez uygulayabilirsiniz.

BİOTİN

Son yıllarda güzellik sektöründe sıkça kullanılan Biotin, karaciğer yağlanması ve B vitamini eksiliği gibi hastaları tedavi etmek için kullanılan bir vitamin çeşididir. Ancak güzellik uzmanları tarafından yapılan izlenimlere göre biotinin saçları uzattığı ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesine de birebir iyi geldiği biliniyor.

MALZEMELER

  • 2 adet biotin tablet
  • Arzuya göre zeytinyağı veya hindistancevizi yağı

YAPILIŞI

Biotin tabletini ezip yağ ile hızlıca karıştırın. Pürüzsüz kıvama gelen karışımı masaj yaparak saç köklerinize uygulayın. Bir gece beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kez uyguladığınızda zamanla etkisini siz de fark edeceksiniz.

ELMA SİRKESİ

Doğal ev yapımı elma sirkesi saçların pH değerini dengeleyerek saç uzamasını hızlandırır. Aynı zamanda saçların parlak ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur.

MALZEMELER

  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • 4 su bardağı su

YAPILIŞI

Saçlarınızı şampuan ile güzelce yıkayın. Daha sonra su ile sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırarak temiz saçlarınıza durulama suyu olarak uygulayın. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu suyu uygulayabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap