Estetiksiz Doldun Dudaklara Sahip Olmanın Yolları
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Estetiksiz Doldun Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

Dudak yapınız ince olsa bile, arzu ettiğiniz ve hayalini kurduğunuz dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip olmanın yolları arasında sadece cerrahi yöntemler yer almıyor. Yalnızca beş ergonomik yöntemle dudaklarınızı olduğundan daha dolgun hale getirebilirsiniz.

  1. Geceleri Dudak Canlandırıcı Ürünler Kullanmak

Dudak canlandırıcı kremler, içeriklerinde hiyalüronik ve peptitlerden oluşan bileşenler taşımaktadır. Bu ürünler çizgileri yumuşatarak, dudakları dolgunlaştırıcı etkiler yaratmaktadır. Özellikle dudak kırışıklığı önleyici ürünler çok etkilidir.

  1. Nemli Bezle Dudak Derisini Soymak

Dudaklarınıza makyaj yapmadan önce, dudaklarınızı nemli bir bezle hafifçe silerek peeling uygulaması yapın ve cildinizin üzerinde oluşan ölü derinin soyumlasını sağlayın. Bu metot dudakların dolgunluğunu arttıracağı için çok yararlıdır. Ayrıca dudaklarınızın kan dolaşımını hızlandırarak naturel rengine ulaşmasını sağlayacaktır. Dudak peelingi yapmak, dudak sağlığı açısından çok yararlıdır.

  1. Dudaklarınızın Sınırlarını Genişletmelisiniz

Dudaklarınızın naturel çizgilerinin dışına doğru bir hat çizin ve içini doldurarak, geniş bir dudak yapısı oluşturun. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan, dudak dolgunlaştırıcı kalem kullanmanız gerekmektedir. Dudak dolgunlaştırma yolları içinde en kolayı budur.

  1. Pembe parlatıcı Sürmelisiniz

Çok az oranda nemlendirici özelliği bulunan pembe tonda ve parlak bir ruj tercih ederseniz, dudaklarınız doğal yapısından çok daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için, mentol içeriği bulunan dudak parlatıcıları daha dolgun dudaklara kavuşmanızı elde edecektir.

  1. Güneş Koruyucular ile Dudak Dolgunlaştırmak

Güneş koruyucu kremleri dudaklarınıza uygulayarak, üzerine ruj uygulayın, bu sayede dudaklarınız olduğundan daha geniş görünecektir. Bunun için 30 faktörden daha yüksek koruma sağlayan bir güneş kremi kullanmalısınız, bu sayede güneşin zararlı uv ışınları dudaklarınızı yıpratmaz. Dudaklarınızı doğal olarak dolgunlaşmanız için zemin hazırlayacak bu yöntemi mutlaka uygulamalısınız.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında