Erken Yaşlanmayı Engelleyen 5 Cilt Bakımı Önerisi
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Erken Yaşlanmayı Engelleyen 5 Cilt Bakımı Önerisi

0

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı ipuçlarımız ile erken kırışıklara veda edebilirsiniz.Daha genç görünen bir cilt için çaba sarf ettiğimiz bir zamanda yaşıyoruz.
Sağlıklı ve bir görünüme sahip olmayı kim istemez? İnternet güzellik trendleriyle ve her hafta raflarda yeni cilt bakımı ile dolup taşarken, rutininizi ve hangi ürünlerin sizin için en iyi olduğunu bulmak son derece kafa karıştırıcı olabilir.

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

Yaşlanmayı durduramasak da uygun cilt bakımıyla yaşlanmanın ilk belirtilerini kolayca geciktirebiliriz. Cildinizi gençleştirmek için bu basit ipuçlarını izleyin:

Saati nasıl durduracağımızı bilmiyoruz, ancak kameraları ve aynaları kandırıp daha genç olduğunuzu düşünmenize yardımcı olabiliriz. İşte ihtiyacınız olan cilt bakım rutinini elde etmek için bazı temel ipuçları.

Cildinizi Temizleyin ve Nemlendirin

Temizlik, sağlıklı bir cilde ulaşmak için en önemli cilt bakımı adımlarından biridir. Kir ve kiri temizlemek için nazik bir temizleyici kullanın. Yüz yıkama suyunuz yüksek pH’lı bir temizleyiciyse, cildin pH seviyelerini dengelemek için bir toner kullanmak şarttır. Temizledikten ve tonladıktan sonra cildinizi yumuşak ve esnek tutmak için iyi bir nemlendirici kullanın.

Temiz olmayan bir yüzle asla yatmayın, gözenekleri hemen tıkadığı (ve gerdiği) ve zamanla kolajen bozulmasına neden olduğu için şüphesiz yaşlanma sebebidir.

Cildinizi Ovun

Serumlar dışında yaşlanma karşıtı cilt ürünleri kullanırken yüzünüze uygulamamaya dikkat edin. Daha yüksek aktif madde konsantrasyonu içerdiklerinden, iyi emilmelidirler. Ayrıca cilt masajı kan dolaşımına ve genç görünen bir cilde yardımcı olur.

Yüz kaslarınızı kaldırmaya yardımcı olacak cilt bakım ürünlerinize her gece bir dakika ayırın. Parmak uçlarıyla iki elinizle zıt yönlerde dairesel hareketler yapın, bu esnekliği arttırır ve doku dejenerasyonuna yardımcı olan gerilim modelini kırar.

Her Zaman Güneş Kremi Uygulayın

Güneş kremi kesinlikle yaşlanma belirtilerini önlemenin en iyi yollarından biridir. UV ışınları kolajeni parçalayarak kırışıklıklara ve hatta eşit olmayan cilt tonuna neden olabilir. İster yaz ister kış olsun, doğru SPF güneş kremini uygulamak cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olabilir.

Uyku kırışıklıklarından kaçının

Yüzümüzün uyku sırasında çok travmatize olabileceğini biliyor muydunuz? Baş üstü uyumak en iyi pozisyonlardan biridir, yüz yastığa baskı yapmaz. Yüzüstü ve yan yatmak kırışıklıklara neden olabilir. Ancak uyku pozisyonunuzu değiştiremiyorsanız saten veya ipek bir yastık kullanabilirsiniz. Bu, cilt tahrişini ve sıkışmasını en aza indirmeye ve ince çizgiler üzerindeki olasılıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı Beslenin

Kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle birçok cilt sorunu ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir cilt için cildi kurutabilecek alkol tüketiminden kaçının. Ayrıca şeker ve beyaz içeriği yüksek yiyecekler cildinizi herhangi bir yiyecekten daha hızlı yaşlandırabilir.

Bu yiyecekleri sınırlamaya çalışın ve diyetinizi daha fazla proteinle zenginleştirin, bu da cildinizin kolajenini güçlendirmeye yardımcı olabilir. Koyu meyveler, avokado ve yeşil meyve suları gibi yaşlanma karşıtı antioksidanlar tüketin.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap