1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

El ve Ayaklarınız için Müthiş Kış Bakımı


0

Kışın el ve ayak bakımı nasıl yapılır? Kışın kuru eller ve çatlak ayaklar bir sorundur. Soğukta onlara nasıl bakılacağını anlatıyoruz. Bu, yılın en çok beklenen soğuk ayıdır. Herkes soğuk havanın tadını çıkarmayı ve yatakta dinlenmeyi sevse de cilt bakımı da çok önemlidir. Bu sefer sadece yüzünüzden değil, ellerinizden ve ayaklarınızdan da bahsediyoruz. Eller ve ayaklar korunmazsa cilt kurumaya ve kaşınmaya başlar.

Kış Aylarında El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı? 5 Öneri

Kışın soğuktan dolayı kan dolaşımımız yavaşlar ve tembel hissetmeye başlarız. Bu sizi çabuk yorgun hissettirecek. Bu durumda en çok ellerimiz ve ayaklarımız etkilenir. endişelenme. Kuru ve yorgun el ve ayaklara bakarsak, kuru ve yorgun ellerimizi ve ayaklarımızı rahatlıkla daha iyi hissettirebiliriz. Kış, soğuk algınlığı ve gribi önlemek için ekstra el yıkama anlamına gelir. Ne yazık ki, ellerinizi ne kadar çok yıkarsanız, özellikle cildin doğal yağlarını hızlı bir şekilde çıkarmak için sıcak su kullandığınızda o kadar kuru olur. Soğuk elleri gerçek sıcak suyun altına koymak cazip gelebilir, ancak lütfen ılık su kullanın.

Soğuk kış bizi tembel ve uykulu hissettirir. Ancak iyi kan dolaşımını sürdürmek için bu duyguyla savaşmalı ve düzenli yürüyüşler yapmalıyız. İyi kan dolaşımı aktif hissetmemize yardımcı olarak yorgunluğu ortadan kaldırır. Kışın sıcak yağ masajı, tercihen badem yağı masajı yapılmalıdır. Kasları güçlendirebilir ve kan dolaşımına yardımcı olabilir.

İnsanların kışın hastalanmaktan kaçınmak istedikleri bir diğer şey de el dezenfektanı kullanmaktır. Bu mantar ilacı özellikle etrafta musluk suyu olmadığında faydalıdır. Bununla birlikte, el dezenfektanları esas olarak antimikrobiyal bir ajan olarak kullanılan alkolden oluşur. Alkol cildi gözle görülür şekilde kurutabilir. El dezenfektanı sık sık kullanırsanız aşırı kuruluk, iltihaplanma ve hatta kızarıklıklara neden olabilir. Ek olarak, alkol hızla buharlaşır ve bu da cilt üzerindeki kuruma etkisine yardımcı olur.

Yüz yağları cildi nemlendirmez (büyük markaların iddia ettiği her şeye inanmayın), bir nemlendiriciye veya vücut yıkamasına birkaç damla eklediğinizde iyi sonuç verir. Papatya, lavanta, yasemin, limon ve sandal ağacı gibi yağlar kuru ciltler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Onlar da güzel kokuyor!

Kısa sürede donuk ve cansız bir cilt hissedeceksiniz. Bu nedenle kış aylarında ellere ve ayaklara özen göstermek ve onlara çok ihtiyaç duydukları ilgiyi ve beslenmeyi vermek çok önemlidir. İşte bazı yararlı ipuçları:

Çoraplar

Soğuk algınlığı cildinizi dayanılmaz hale getiriyorsa, ellerinizi ve ayaklarınızı sıcak tutmak için çorap ve kollu giydiğinizden emin olun. Çoraplar topuklarınızı kurutup çatlatabilirken, tam kollu üstler ve tişörtler kollarınızı sıcak tutmaya yardımcı olabilir.

Alkolsüz Ürünler

Özellikle kışın, küçük miktarlarda bile olsa alkol içeren ürünlerden uzak durduğunuzdan emin olun. Alkol ürünleri cildinizi kuru ve kaşıntılı hale getirebilir. Bu nedenle, satın alınan ürünün alkol içerip içermediğini görmek için her zaman içerik listesini kontrol etmek en iyisidir.

Çoğunlukla sıcak suyla günde bir milyon kez yıkıyoruz. Sıcak su cildi saygın kılar ve cildin doğal nemini yıkar. Ellerinizi ve ayaklarınızı her zaman normal suyla yıkamayı unutmayın.

Manikür Ve Pedikür

Soğuk aylarda düzenli manikür ve pedikür yapmak, aslında ellerinizin nemli ve beslenmiş hissetmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, manikür ve pedikürün nedenini bulursanız, bu iyi bir seçimdir. Kışın lütfen ellerinizi ve ayaklarınızı düzenli olarak şımartın.

Tırnak Kütikül Bakımı

Kış ayrıca epiderminizi çok fazla kurutur. Onlara dikkatsizce bakarsanız, hafif aşınma ve yıpranma çok acı verici olabilir. Kışın zarar görmesini ve bakteriyel enfeksiyonları önlemek için daima kütikül yağı kullanın. Tırnak çevresindeki deri de tırnak kadar önemlidir, bu nedenle uygun şekilde bakılmalıdır.

Günde en az iki kez besleyici el kremi / ayak kremi kullanın. Uykuya dalmak için özel bir gece kremi kullanın.

Rahat Ayakkabılar

Bu kış rahat ayakkabılara yatırım yaptığınızdan emin olun. Ancak ayakkabılar, hava ve güneş ışığına maruz kalmak yerine ayaklarınızı sıcak ve kapalı tutabilir. Rahatsız ayakkabılar sadece ayakların soğumasına, kurumasına ve kolayca kırılmasına neden olur. Ayaklarınızı tuzlu sıcak suya batırın. Bu, yorgun ayaklarınızı rahatlatabilir.

Kışın ayaktaki cilt kuruluğa ve çatlamaya eğilimlidir. Duştan sonra ayaklarınızın pürüzlü bölgelerini bir ayak törpüsü ile temizleyin.

Kışın El ve Ayak Bakımı İçin Kolay Maske Tarifi

Kışın el ve ayaklarınız için basit doğal ev yapımı maske tarifi… Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Bu karışımı elinize ve ayağınıza uygulayabilirsiniz. Kışın yumuşak, ipeksi eller ve ayaklara kavuşabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 çorba kaşığı tuz
  • 1/2 çay kaşığı limon suyu

Yapılışı:

Bir kaseye şeker ve tuzu koyun ve içine bal ekleyin. Daha sonra içine limon suyu ekleyin. İyice karıştırın. Şimdi bu ev yapımı tarifle ellerinizi ve ayaklarınızı yumuşak fırça yardımı ile fırçalayın. Daha sonra masaj yapın. 5 dakika sonra ılık su yıkayın. Nemlendirici sürün.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap