1. Ana Sayfa
  2. El ve Ayak Bakımı

Yaşa Uygun Oje Kullanımı


0

Yaşa Uygun Oje Kullanımı

Bayanların ufak yaşlardan itibaren güzel görünmek için vermediği uğraş neredeyse kalmamıştır. Güzelliklerine önem veren bayanların en fazla kullandığı makyaj malzemelerinden birisi de ojelerdir. Çocuk yaştan tutun da ilerideki yaşlarına kadar bayanların kullandığı ojeler, onların tırnak bakımına verilen özenin en büyük göstergesidir. Ellerimiz yaş aldıkça kırışmaktadır ve bu durum yaşımızı ele vermektedir. Daha genç görünmek için oje tercihine daha özen  göstermemiz gereklidir. Her yaşın kendisine uygun oje rengi bulunmaktadır.

Yirmili ve otuzlu yaşlardaki kadınlar,

İlgi çekici olabileceğinden dolayı metalik renklerdeki ojeleri seçenek etmelidirler. Hafif yuvarlak bir biçim verdikleri tırnaklarının boyutunu orta uzunlukta tutmalılar. Tırnaklarına oje sürmeden önce koruyucu kullanmaları tavsiye edilir. Kemik rengi ve metalik yeşil, yirmili ve otuzlu yaşlardaki bayanların kullanacağı oje renkleri olabilir.
Bu yaştaki bayanlar birbirinden değişik renkteki ojeleri kombinleyebilirler. Tırnaklarına geometrik desenler uygulayabilirler.

Kırklı ve ellili yaşlardaki kadınlar,

Bu yaşlarda iseniz yeniliklere alışmanız pek kolay olmayacaktır. Bu yaştaki bayanlar tırnaklarını oval ve uzun bir şeklinde kullanmayı tercih etmelidirler. Daha kadınımsı ve genç görünmek isteyen bayanlar kırmızı tonlarının yanısıra mor rengi de kullanabilirler. Tırnaklarının kırılmasını engellemek için tek kat güçlendirici sürmelerinin ardından koyu tonlarda ojeler sürülebilir. Parlak renklerden uzak durulmalıdır.

Altmışlı yaşlardaki kadınlar,

Bu yaşlarda eller ve tırnaklarda yaşlılık bulguları gözükmeye başlar.Bundan dolayı tırnakların ve ellerin daha canlı ve genç görünmesi isteniyorsa koyu renklerden kaçınılmalı ve pudra tonlarının yanında açık renkler tercih edilmelidir.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap