1. Ana Sayfa
  2. El ve Ayak Bakımı

Ojelerimiz Daha Uzun Süre Nasıl Dayanır ?


0

Ojelerimiz Daha Uzun Süre Nasıl Dayanır ?

Temiz bayanların en fazla özenle baktıkları organları tırnaklarıdır. Yedisinde yetmişine her bayan güzel ve estetik görünmek için tırnaklarına oje sürer. Ancak sürekli olarak iş yapan bayanların ojeleri alelacele bozulur ve sıklıkla ojelerini yeniden sürmek durumunda kalırlar.

Ojelerini fazla zaman kullanabilmek için birkaç püf noktası yer almaktadır.

  • Ojenin fazla zaman dayanabilmesi için ilk olarak yapılması gereken kaliteli oje seçimidir. Kalitesiz ojeler çabuk bir şekilde kurumazken tırnaktan da alelacele sökülürler.
  • Uzun müddet kalıcı oje kullanmak için başka yapması gereken şey ise ilk sırada renksiz cilayı tek kat olarak tırnaklara sürmektir. Sürdüğünüz bu kat kuruduğunda istediğiniz renkteki ojeyi tırnak uçlarınızı kapatacak şeklinde yeniden bir kat durumunda sürünüz. Bu renkli ojeniz de kuruduktan sonra yeniden renksiz cilayı bir kat olarak yeniden sürün. Böylelikle daha fazla dayanabilecek bir ojeye sahip olacaksınız. Ayrıca tırnağınıza sürdüğünüz renkli ojenin üstüne her sabah tek kat parlatıcı sürmeyi unutmamalısınız.
  • Çok sık kimyasal maddelerle uğraşıyorsanız ojelerinizin ve tırnaklarınızın yıpranmaması için kesinlikle file bekçisi kullanmanız gereklidir.
  • Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin kalıcılığının yükselmesi için üretilmiş koruyuculardan kullanabilirsiniz.
    Bu koruyucular ojenizin çatlamasını engellerken uzun süreli kullanılmasını da sağlamaktadır.
  • Ojenize hasar yaratan şeylerden biri de sert darbelerdir. Ojenizin soyulmaması ve çatlamaması için tırnaklarınızı bu darbelerden korumaya özen gösteriniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap