Dudaklarınızı Kalınlaştırmak İçin İpuçları
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Dudaklarınızı Kalınlaştırmak İçin İpuçları

İnce dudak yapısına sahip olan bayanlar, ruju göstermediği için dudaklarını dolgunlaştırmak isterler. Hem dudakların daha dolgun hem de estetik bir görüntüye kavuşmasını hayal ederler. Bu hayali gerçekleştirmek için birkaç püf nokta bilmeniz yeterli. Bu püf noktalarla cezbedici dudaklara sahip olabilirsiniz.

  • Lip Balm Ve Diş Fırçası Kullanın

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce daha dolgun ve kalın görünmesini sağlamak için lip balm kullanmanız önerilmektedir. Kullandığınız lip balmı önce sürmeli daha sonra diş fırçası ile dudaklarınıza dağıtmalısınız. Zarar vermeden yavaş yavaş fırçaladığınızda dudaklarınızın dolgunluğu artacaktır. Lip balmın üzerine diş fırçası ile masaj yaptıktan sonra rujunuzu sürerseniz dudaklarınız daha dolgun ve daha kalın görünecektir.

  • Rujdan Önce Fondöten Kullanın

Makyaj yaparken dudaklarınıza ruj uygulamadan önce bir takım düzenlemeler yapmanız gerekir. Bunlardan biri de fondöten uygulamasıdır. Fondöteni yalnızca cildinize değil dudaklarınıza da sürmelisiniz. Yapısı gereği dudağınızın çerçevesini belirlemenizi kolaylaştıracaktır. Siz kendi dudak çizginizi ortadan kaldırıp, fondöten uygularsanız daha sonra ruj sürmek daha kolay olacaktır. Bu şekilde dudak hattını istediğiniz kalınlıkta oluşturabilirsiniz.

  • Rujla Aynı Tonda ya da Koyu Dudak Kalemi Kullanın

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce fondöten uygulamalı daha sonra kendi sınırınızı kendiniz çizmelisiniz. Yapmanız gereken rujunuzla aynı tonda ya da daha koyu tonlarda dudak kalemi almaktır. Aldığınız bu kalemle beraber dudağınızı biraz yukarıdan ve kalın çerçeveleyebilirsiniz. Bu şekilde daha kalın çerçeveli, dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudak kalemini daha açık tonlarda tercih etmek ise dudağı yalnızca inceletmek anlamına gelmektedir.

  • Koyu Rujlarla Dudağınızı Belirginleştirin

Dudağınızı olduğundan daha büyük ve kalın göstermek isterseniz yapmanız gereken renk seçimine dikkat etmektir. Daha dolgun dudaklar için olabildiğince koyu tonları seçmeye özen göstermelisiniz. Bordo, mor, siyah, kahverengi tonları dudaklarınıza yeniden sınır oluşturmanız için fırsat verecektir.

  • Dudak Ortasına Daha Açık Renkler Kullanın

Dudak çerçevesini ince bulanlar için uygulanabilecek en ideal püf noktalardan biri de renk hilesi yapmaktır. Elinizdeki rujun renginin bir açık bir de koyu tonları varsa dudağınıza uygularken orta kısımlara açığı, dış kısımlara koyuyu sürmelisiniz. Orta kısımlara verdiğiniz aydınlık, dış kısımların daha kalın görünmesini sağlayacaktır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında