Yaz Sonrası Uygulanabilecek Cilt Programı
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Yaz Sonrası Uygulanabilecek Cilt Programı

0

Özellikle yaz dönüşü dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri sağlık profesyonellerinin olmadığı merkezlerde cilde bilinçsiz uygulanan cilt ve leke bakımlarına karşı bilinçli davranmaktır. Çünkü bir uzman gözetiminde gerçekleştirilmeyen lazer uygulamaları cilt sağlığına ciddi zararlar verebilir.

Yaz aylarında ve tatillerde güneşin faydalı etkilerinin tadını çıkarırken, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkardığımızda, zararlı etkilerinden nasıl kaçınacağınızı da bilmeniz gerekir. Güneşin UVA ve UVB ışınları, cildin yaşlanmasından foto yaşlanma dediğimiz kansere kadar sağlığımıza çok fazla zarar verir.

Yaz dönemi güneş hasarının etkisiyle cilde rengini veren aşırı melanosit pigmentasyonu ile lekelenmeler artar, hücreler sıvı ve kolajen kaybeder. Bu hasarı gidermek için V-Carbon sistemi dediğimiz siyah zencefil, mandelik ve ferulik asit içeren leke açıcı ve ciltte detoks etkili (siyah nokta-geniş gözenek-yağ butonlarını giderici özellikte) özel İtalyan peelingler ve eşzamanlı uygulanabilen lazerle cilt tonlama teknolojisi güncel uygulamalarımız arasında.

Elbette cildin kaybettiği nem tutma kapasitesini arttırıcı hyalüronik asit; zencefil polinükleotid ve antioksidanlar ile ince kırışık, cilt sarkması gibi sorunları çözen mezokokteylleri yaz dönüşü 15 günlük periyotlar ile birkaç seans uygulama cildi kış şartlarına hazırlamada son derece etkin yaklaşım.

Sağlıklı güzellik bilinçli estetik uygulamalar ile mümkün. Estetik uygulamalarda başarının temeli cildi öncelikle temel sağlığına kavuşturmak olmalıdır.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap