İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Yaz Sonrası Sonbahar Bakımı

Yaz Sonrası Sonbahar Bakımı

Yaz Sonrası Sonbahar Bakımı

Yaz boyunca cildimiz güneş ışınlarından, deniz, havuz ve rüzgar gibi etkilerden dolayı yıpranır. Uzmanlar sonbahar yaklaşırken yapmamız gereken cilt bakımı ile ilgili bilgilendirme de bulundular. Bizde bunları sizlerle paylaşıyoruz..

 

Yaz Sonrası Sonbahar Bakımı

Cilt bakımı her daim lazım..

Herkesin çok sevdiği yaz ayı artık geride kaldı. Sıcak havalar en çok cildimizi etkiliyorlar. Tüm yaz boyunca cildimiz UV ışınlarına maruz kaldı, Deniz ve havuzda yıprandı. Rüzgar ile nemini ve canlılığını kaybetti. Bunların etkisiyle yıpranan cildimizin tazeleşmeye ihtiyacı var. Nemini kaybetmiş olan cilt matlaşır ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkmasına sebep olur. İnce kırışık görünümünün artmasını hızlandırır. Cildimiz mat ve solgun görünür. Ayrıca yaz ayı ile güneş lekeleri de artış gösterir.

Bu gibi cilt sorunlarının ortadan kalkması adına size bazı profesyonel cilt bakımı önerilerinden bulunuyoruz.

  • BB Glow ile cilt bakımı

BB Glow, herhangi bir kimyasal ürün yada fondöten kullanılmadan gerçekleşir.Ülkemizde kalıcı fondöten uygulaması olarak bilinmektedir.Serum içerisinde vitamin, mineral ve bitki özleri bulunur. Cilde zararlı değildir. Serum içerisinde bulunan maddeler ile cildin sıkılaşması, sivilce ve damar izlerinin azalmasına yardımcı olur. Cilde pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazandırır.Serum ile kolajen üretimi artar. Cilt tonu eşitlenir. Kırışıklarla azalır. Ortalama kalıcılığı 4 ay ile 1 yıl arasındadır.

BB Glow işlemi mikro iğneler ile gerçekleşir. Bu işlem serumun cilde daha iyi nüfuz etmesi için yapılır. Tamamı doğal içeriklerinden oluşan  bu işlem cildi onarmasının yanında hücre yenilenmesinde de yardımcı olur.

  • Somon DNA aşısı ile cilt bakımı

 

 

Somon DNA aşısı, somon balığının spermleri ile hyaluronik esitten elde edilen hücre yenilenmesi için uygulanan bir cilt bakımıdır. Ciltte, genç hücrelerin üretilmesi ile kırışıklarının ve yaşlanma belirtlilerinin giderilmesi sağlanır. Cildin yapısını destekleyerek, bağ dokusunu yeniden yapılandırıp cildi onarır. 30 yaş ve üzeri ciltlere uygulanır.

En önemli etken derinlemesine temizlik..

Cildin, sağlıklı olması için en önemli etken temiz olmasıdır. Derinden temizlenmeyen, kir ve makyaj kalıntılarından tam anlamıyla arınmamış bir cildin sağlıklı, güzel ve bakımlı görünmesi mümkün değildir. Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin.

Yorum Yap

    Yorum Yap