Yaz Günlerinde Yağlı Ciltlere Bakım Tavsiyeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Yaz Günlerinde Yağlı Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Yağlı ciltler, diğer cilt tiplerinden daha fazla bakım gerektirir.Çünkü yağlı cilt akneli ve siyah nokta oluşumu olan cildin bir parçasıdır. Özellikle de yaz aylarında sebum üretimini arttırır ve gözeneklerin kapanmasına neden olur.

Bu nedenle yağlı cilde sahip kişilerin yaz aylarında temiz ve doğru bir cilt bakımı rutinine ihtiyacı vardır.Siyah noktaları önlemek ve cildi temizlemek için düzenli bir rutin oluşturulmalıdır. Doğru cilt bakımı adımları ile yaz aylarında oluşabilecek cilt problemlerini önleyebilirsiniz.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltler Nasıl Bakım Uygulamalı? 

Yağlı cilt sebum üretimini artırır ve gözeneklerin genişlemesine neden olur. Yaz aylarında cilt sorunlarını engellemek ve daha canlı bir cilde sahip olmak adına bakımlar aksatılmamalıdır.

İlk olarak, yağlı cilt günde iki kez iyi temizleyicilerle temizlenmelidir. Aynı zamanda yağlı ciltler için özel serumlar ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Yaz aylarında cildin güneş ışınlarından zarar görmesini önlemek için yağlı cilde özel güneş kremleri uygulanmalıdır.

Yaz Aylarında Yağlı Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağlı ciltlere çok sık rutinlerle bakımlar yapmak ve maskeler uygulamak cilt bariyerine zarar verebilir. Bu nedenle cilt bakımında bazı detaylara dikkat edilmelidir.

Yaz aylarında yağlı cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Cilt bariyerinin hasar görmemesi için haftada 1-2 defa bakımlar yapılmalıdır.
  • Cilt bakımından sonra nemlendirici ve güneş koruyucu kremler sürülmelidir.
  • Cilde uygun peeling ve maskeler tercih edilmelidir.
  • Cilt günde yalnızca 2 defa doğru ürünlerle temizlenmelidir.

Bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Aksi durumda cilt aşırı yağlanmasına, zarar görmesine ve cilt sorunlarının oluşmasına yol açabilir.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltler İçin Maske ve Peeling Önerileri

Yağlı cilde sahip olanlar, yaz aylarında özenli bakımlar yapmalıdır. Ancak kulaktan dolma bilgilerle cilt üzerinde maskeler kullanılmamalıdır. Yanlış yapılan maske ve peeling uygulamaları cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Akne ve sivilce gibi cilt sorunlarına da neden olabilir.Salisilik asit içeren yüz temizleyicileri uygulayabilir, haftada bir yeşil kil maskesi yapabilir ve peeling etkisi olan ürünler kullanabilirsiniz. Her bakım sonrasında güneş kremleri ve nemlendiriciler mutlaka kullanılmalıdır. Bu bakımlar sayesinde yaz aylarının yaratabileceği cilt sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında