1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri


0

Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri

Siyah nokta temizleme yöntemleri olarak günümüzde iki yöntem bulunur. İlk işlem olarak profesyonel destek alma olasılığınızdır. Diğer yöntem ise, evde cildiniz zarar vermeden uygun adımlarla siyah noktalar temizleyebilirsiniz.

Evde ki siyah nokta temizleme yöntemi, genel olarak cildiniz yumuşakken yapılması önerilir. Burada ki durum ise, banyodan sonra ki durum olabilir. Bu sayede cildinizin yumuşak haliyle kalmasını sağlayacağınız gibi, cildinize de uygun bir yöntemle yumuşak haliyle siyah noktaların rahatlıkla temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

İşaret parmağınıza kağıt havlu sararak, dairesel hareket yaparak uygulama yapabilirsiniz. Bu şekilde siyah noktaları çıkartmanız mümkündür. Fakat tırnaklarınızla siyah nokta sıkılmasını yapmamalısınız. Kılcal damarlara bu yapacağınız sıkma işlemiyle zarar vereceğiniz için, cildinizde kalıcı olarak izler bırakabilirsiniz. Tonik ya da gül suyu ile, cildinizin siyah noktaları temizlendikten sonra kullanımını sağlayabilirsiniz.

Siyah Noktalar Doğal ve Doğru Yöntem Nedir?

Siyah noktanın, doğru ve uzman tarafından temizlenmesidir. Peeling ya da buhar verilerek bu işlem yapılabilir. Siyah noktaların sıkılması için üretilen aletler vardır. Ancak bu aletler, cildinizin delik delik olmasına neden olabilir, bu nedenle de siyah noktalarınızın bu tarz aletlerle sıkılmaması önerilir.

Hem doğal hem de doğru bir yöntem, elbette bir uzman tarafından destek alınması halinde olacaktır. Siyah noktalar için peeling işlemleri uygulayarak en iyi şekilde cildinizden siyah noktaların arınmasını sağlamak mümkün olabilmektedir.

Siyah noktalar için evde yapabileceğiniz doğal bir diğer yöntem ise, kozmetik firmalardan alacağınız siyah nokta bantlarıdır. Bu bantlarla beraber doğru uygulamalar eşliğinde cilt yüzeyinde ki yağların temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Emoji İle Tepki Ver

Yazar Hakkında

Sende Yorum Yap